Słodkie pomysły na deser świąteczny

Słodkie pomysły na deser świąteczny
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Święta tuż, tuż, a Ty nie wiesz co zagości na Twoim stole? Na myśl o świątecznych przygotowaniach ogarnia cię przerażenie i najchętniej przeskoczyłabyś w czasie do Nowego Roku? Nie daj się zwariować! Odnajdź w sobie radość, którą odczuwałaś jako dziecko.

Coraz bliżej święta…

Najwięcej radości ze świąt czerpią najmłodsi. Przecież to czas świętego Mikołaja, prezentów pod choinką i wielu cudownych chwil spędzonych w gronie najbliższych. A przecież i my możemy obudzić w sobie radość. Zaprośmy do pomocy w kuchni dzieci, by wspólnie celebrować ten magiczny czas. Upieczmy coś słodkiego, co nasze pociechy uwielbiają. Najlepiej realizacja tego zostanie widoczna dzięki formom do czekoladek – do małych słodkości, które zachwycą nasze potomstwo. To idealne rozwiązanie, prosty przepis a efekt naszej pracy jest zniewalający.

Czas na wypieki

Nieodłącznym symbolem świąt są pierniki. Te małe ciasteczka mogą przynieść wiele radości, nie tylko podczas jedzenia ale również i w czasie ich przygotowywania. Z wyrobieniem ciasta poradzi sobie każda mama, gdyż przepis na nie jest wyjątkowo łatwy. Później należy poświęcić chwilę foremkom do pierników, ale przygotowaniem ich mogą zająć się już dzieci. Ich wyciskanie w cieście może przynieść wiele radości.

Końcowy etap, czyli dekorowanie ciasteczek, to już wspaniała zabawa, której efekty mogą zaskoczyć wszystkich. Święta, to czas dla rodziny, pozwólmy więc by to ona była w tym czasie na najważniejszym miejscu. Nie popadajmy w rutynę i szaloną gonitwę, odnajdźmy w sobie radość i z tym uczuciem przygotowujmy świąteczne słodkości, a na pewno będą udane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*