O czym pamiętać organizując przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka?

O czym pamiętać organizując przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka to duże wyzwanie. Przygotowując się do tego dnia należy pamiętać o wielu kwestiach, a zadanie często okazuje się trudniejsze niż przygotowanie imprezy dla dorosłych. Na szczęście pamiętając o kilku podstawowych rzeczach można być pewnym, że zabawa urodzinowa pociechy okaże się sukcesem. 

Przygotowanie do przyjęcia 

Pierwszym krokiem powinno być sporządzenie listy gości i przygotowanie zaproszeń. Możliwości jest wiele, ponieważ dostępne są zaproszenia z popularnymi postaciami bajkowymi oraz innymi atrakcyjnymi motywami. Kolejną ważną kwestią jest przygotowanie listy zabaw, dzięki czemu dzieci podczas przyjęcia nawet przez moment nie będą się nudzić. Dobrze sprawdzą się np. kalambury, karaoke czy malowanie twarzy. 

Poczęstunek  

Podczas imprezy urodzinowej dziecka dużą rolę odgrywa tort. Może on mieć kształt ulubionej bajkowej postaci, choć nic nie stoi na przeszkodzie by tort był klasyczny z napisanym imieniem oraz wiekiem dziecka. Ważne są również inne słodkie przekąski, świetnie sprawdzą się lizaki czekoladowe, czyli smakołyki lubiane przez wszystkie dzieci. Lizaki mogą mieć kształt serca lub zwierzątek, dzięki czemu początkowo mogą być też elementem dekoracji pomieszczenia.  

Poza słodkościami warto pomyśleć też o wytrawnych propozycjach. Chętnie wybieraną opcją, uwielbianą przez kilkulatków, jest zamówienie pizzy lub przygotowanie jej w domowych warunkach. Decydując się na drugie rozwiązanie można zaproponować dzieciom samodzielne przygotowanie własnego kawałka pizzy, dzięki czemu każdy malec zje dokładnie to co lubi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*