Dobór koloru włosów do typu urody

Dobór koloru włosów do typu urody
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda osoba ma pewien określony typ urody, odzwierciedlony w karnacji, kolorze oczu czy włosów. Ten ostatni można jednak zmienić, odmieniając i poprawiając wizerunek. Trzeba to jednak robić umiejętnie, gdyż nie wszystkie odcienie będą odpowiednie w każdej sytuacji. Jak dobierać farby, żeby osiągnąć pożądany efekt? 

Typ urody zima lub wiosna

Wizerunek określany jako zima jest stosunkowo łatwy do zauważenia. Charakterystyczna jest bardzo jasna skóra oraz kontrastujące z nią oczy, najczęściej ciemne lub w mroźnych odcieniach niebieskiego czy zieleni. W przypadku włosów też mowa raczej o czarnych barwach lub intensywnym brązie. Przy tej urodzie lepiej unikać wielkich zmian i stawiać na odżywki lub farby, które pogłębiają oryginalny odcień, podkreślając naturalne piękno i połysk fryzury. Inaczej wygląda to w przypadku typu wiosennego, gdy cera jest jasna, lecz o delikatnie brzoskwiniowym lub złocistym zabarwieniu. Charakterystyczne są także delikatniejsze kolory oczu. W takiej sytuacji należy stawiać tylko na ciepłą paletę kolorów farb do włosów, od złocistych i miodowych blondów, po jasne brązy. 

Typ lato lub jesień

Kobiety określane typem urody lato, mają najczęściej różowy odcień skóry, który wpada w chłodne tony, a także niebieskie lub zielone oczy. Przy farbowaniu można pomyśleć o jasnym popielatym blondzie, który jest pięknym odcieniem i marzy o nim wiele kobiet, lecz często może on nie pasować do karnacji. Alternatywą jest też platynowy blond, natomiast należy unikać wariantu złocistego, podobnie jak kolorów w czerwonej tonacji. Wreszcie w przypadku urody jesiennej, cera może być jasna, choć często o nieco żółtawym odcieniu, natomiast skóra bywa również trochę ciemniejsza. To stosunkowo rzadko spotykany wariant, natomiast w kontekście takiego wizerunku rozsądnie jest postawić na ciepłe brązy czy miedziane tony.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*