O czym należy pamiętać decydując się na prysznic?

O czym należy pamiętać decydując się na prysznic?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prysznic w łazience to najczęściej wybierane rozwiązanie, często samodzielne, często też w połączeniu z wanną. O czym należy pamiętać decydując się na prysznic?

Decydując się na prysznic, często sięgamy po pierwsze z brzegu tradycyjne kabiny prysznicowe, które w efekcie zagracają potem nasze łazienki. Istnieją jednak nowoczesne rozwiązania, o których warto wiedzieć ważnym krokiem w urządzaniu łazienki, jakim jest wybór prysznica.

Bateria pod prysznicem

By łazienka była nowoczesna i elegancka, warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich są podtynkowe baterie wannowo prysznicowe. Pozwala to osiągnąć lepszy, mniej zagracony, przejrzysty i schludny wygląd łazienki. Jest to również bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Mniej wystających elementów na zewnątrz, to mniej mycia i mniej problemów z utrzymaniem czystości.

Odpływ pod prysznicem

Ciekawym pomysłem jest odpływ liniowy pod prysznicem. Jeśli konstrukcja łazienki pozwala na umieszczenie takiego odpływu w istniejącej wylewce lub wybudowanie podwyższenia, warto rozważyć taką technologię. Wyeliminuje to konieczność kupowania tradycyjnego brodzika.

Ścianki prysznicowe

Tradycyjna kabina nie zawsze musi ograniczać się do gotowego brodzika obudowanego drzwiami. Tego typu kabiny powoli zastępują bardziej nowoczesne rozwiązania, zapewniające poczucie większej przestrzeni. Mowa tu oczywiście o ściankach prysznicowych, kupowanych osobno lub budowanych od podstaw. Najpopularniejsze są ścianki prysznicowe szklane. Wizualnie dają wrażenie lekkiej, optycznie powiększonej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*