8 najpopularniejszych pytań do zespołu weselnego.

8 najpopularniejszych pytań do zespołu weselnego.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podjęcie współpracy z zespołem weselnym wymaga określenia naprawdę wielu kwestii. Warto więc zapoznać się z tymi, o które zawsze warto pytać, przed podjęciem tego rodzaju współpracy czy podpisaniem umowy.

1. Ile to będzie kosztować – ustalmy dokładnie ile w sumie będziemy winni za wykonaną usługę.
2. Jakie są ramy czasowe pracy zespołu – dowiedzmy się od której do której godziny zespól będzie zabawiać naszych gości i czy jest opcja przedłużenia tego czasu – nie chcemy przecież przykrej niespodzianki, gdy w połowie wesela zespół bez ostrzeżenia zacznie się pakować.
3. Jak będzie wyglądała kwestia przerw – muzycy z pewnością będą potrzebować co jakiś czas odpoczynku – warto ustalić ile będą trwały odstępy między tzw. „setami” i czy w ich trakcie puszczana będzie przykładowo muzyka z płyty. Dopytajmy również jak często przerwy będą miały miejsce (po ilu piosenkach)
4. Jaki jest repertuar zespołu – poprośmy o listę wszystkich piosenek i przyśpiewek – zaznaczmy te, które na pewno chcemy aby się pojawiły i te, których chcielibyśmy uniknąć.
5. Czy zespół prowadzi oczepiny – odpowiedź na to pytanie jest w 99% twierdząca, natomiast dopytajmy o kształt oczepin – ile będzie zabaw, jak będą wyglądały, czy mamy wpływ na włączenie/wyłączenie niektórych z nich.
6. Jaki jest dorobek artystyczny zespołu – innymi słowy jak wygląda staż pracy zespołu i poszczególnych muzyków, ile dotąd wesel obsłużyli i czy posiadają próbki swojej pracy do pokazania (posłuchania).
7. Czy grupa oferuje dodatkowe usługi – jeśli zależy nam na pięknej oprawie muzycznej także w kościele, urzędzie, pod domem czy przed salą – dowiedzmy się o taką możliwość.
8. Kiedy i w jaki sposób powinniśmy zapłacić – ustalmy czy pieniądze płacimy z góry, zaraz po wykonanej pracy (w dniu wesela), czy przykładowo kilka dni później, a także czy muzycy oczekują zaliczki. Spytajmy też o sposób płatności (gotówka czy przelew).

Uzyskanie odpowiedzi na powyższe pytania z pewnością pozwoli nam uniknąć wielu nieporozumień.
Tak więc jeśli zaczynasz poszukiwania zespołu weselnego, przykładowo z Torunia, wpisz w wyszukiwarkę internetową tą frazę: “zespół weselny Toruń”. Na pewno znajdziesz szeroką ofertę z miasta i okolic. Jeśli jednak żadna z ofert Ciebie nie zainteresuje, zawsze możesz poszerzyć swoje poszukiwania o okoliczne miasta w danym województwie (np.: “zespół muzyczny Bydgoszcz”), na pewno przy zwrocie kosztów za dojazd zespół zgodzi się dojechać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*