Najlepsze zegarki dla osób aktywnych fizycznie

Najlepsze zegarki dla osób aktywnych fizycznie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sportowy zegarek dla osób aktywnych fizycznie różni się od zwykłego zegarka, który nosimy każdego dnia. Powinien być odporny na czynniki atmosferyczne i wykonany z wytrzymałych jakościowo materiałów. Intensywne treningi często są przeprowadzane podczas obfitych deszczów, przy słonecznej pogodzie za to wykonywanie ćwiczeń związane jest z natężoną potliwością. Dla sportowca istotne jest, żeby był to zegarek wodoszczelny. Cecha ta jest przydatna podczas ekstremalnych warunków, takich jak pływanie czy nurkowanie. Taki zegarek zazwyczaj oprócz funkcji mierzenia czasu obserwuje całą aktywność w ciągu dnia, może być też wyposażony w zaawansowane systemy nadzorowania treningu.

Dla osób uprawiających bieganie przydatną funkcją może być pulsometr, pozwalający na bieżąco sprawdzać puls. Dobrze, jeśli jest wykonany z silikonu, zapobiega wtedy otarciom skóry. Powinien też posiadać możliwie duży wyświetlacz, aby można go było łatwo odczytać w każdych warunkach. Przydatny jest także trener osobisty, który pomaga opracować strategie ćwiczeń, pomocne dodatkowo może być sterowanie odtwarzaczem muzyki, przy muzyce biega się przyjemniej i wydajniej.

Sportowe bransolety

Pasek w zegarku sportowym wykonany jest zazwyczaj z tworzywa sztucznego, co może powodować reakcję alergiczną u użytkownika, dlatego też trzeba być uważnym przy ich wyborze. Cenniejszy zegarek wodoszczelny może być zaopatrzony w efektowną bransoletę. Wykonuje się je ze stali szlachetnej antyalergicznej, ale również z tytanu. Powleka się je specjalnymi warstwami, które mają na celu zwiększyć wytrzymałość zegarka. Takie egzemplarze są oczywiście droższe od zwykłych zegarków sportowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*