Na czym polega i jak w praktyce wygląda dekoloryzacja włosów?

Na czym polega i jak w praktyce wygląda dekoloryzacja włosów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekoloryzacja włosów jest zabiegiem fryzjerskim, który pozwoli „usunąć” z włosów zbyt ciemną barwę. Podczas zabiegu usuwa się z włosów zbyt ciemne pigmenty, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku uzyskania zbyt ciemnego i sztucznego odcienia po farbowaniu włosów. Jednak dekoloryzacja może być także zastosowana u tych osób, które chcą wrócić do swojego naturalnego koloru włosów bez obcinania włosów lub czekania aż włosy odrosną, co łączy się z dużymi odrostami, które nie wyglądają estetycznie. 

Gdzie najlepiej wykonać dekoloryzację włosów?

Najlepiej, aby dekoloryzacja włosów została wykonana w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Jest to zabieg, który wymaga wiedzy oraz precyzji, aby nie doszło do zniszczenia włosów. Dlatego decydując się na tego rodzaju zabieg warto wybrać odpowiednie studio fryzjerskie

Kiedy zabieg dekoloryzacji włosów będzie udany?

Aby zabieg dekoloryzacji się udał, trzeba jednak spełnić dwa główne założenia. Pierwszym z nich jest to, że włosy poddawane dekoloryzacji muszą być ufarbowane. Jest to spowodowane tym, że za pomocą dekoloryzacji możemy usunąć tylko pigmenty sztuczne. Nie ma możliwości dokonania dekoloryzacji na włosach naturalnych. Drugim ważnym warunkiem jest to, aby włosy były w dobrej kondycji. Dekoloryzacja może osłabiać włosy, dlatego jeśli są one w kiepskiej kondycji, po zabiegu mogą być suche i łamliwe. Dodatkowo, po dekoloryzacji niekiedy konieczne jest nałożenie delikatnej farby zbliżonej do naturalnego koloru włosów, aby wyrównać uzyskany odcień. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*