Szydełkowanie – jak się nauczyć i co jest do tego potrzebne

Szydełkowanie – jak się nauczyć i co jest do tego potrzebne
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rękodzieło zyskuje ostatnimi laty wielu nowych pasjonatów. Robótki ręczne nie są już jedynie domeną naszych babć. Na drutach i szydełku dziergają starsi i młodsi, a ręcznie wykonane prace cieszą się dużym uznaniem odbiorców. Czy rzeczywiście jest to hobby dla każdego?

Na drutach i na szydełku – jak zacząć?

Jak zacząć swoją przygodę z robótkami ręcznymi? Szydełka i druty znajdziemy w każdej pasmanterii. Podobnie jak i włóczkę. Na samym początku warto zdecydować się na tę wykonaną z akrylu. Taka przędza nie powinna nam się rozwarstwiać podczas dziergania. Jest też tańsza od tej wykonanej z naturalnej wełny. Z powodzeniem wykorzystywać ja można do pierwszych ćwiczeń bez obawy o to, że się zmarnuje.

Wielu rękodzielników twierdzi, że praca na szydełku jest łatwiejsza od tej na drutach. Wymaga jedynie znajomości jednego lub dwóch podstawowych ściegów. Są to tak zwane słupki oraz półsłupki. Za ich pomocą wykonać można niemal wszystko. Od modnej, kolorowej czapki na zimę, cieplutkiego swetra, zwiewnej chusty na lato, aż po zaawansowane serwetki i inne ozdoby do domu. Dzierganie przynieść może wiele satysfakcji, a nawet stać się sposobem na życie. Do tego uspokaja i wycisza, a dziergać można o każdej porze dnia i nocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*