Na czym polega leczenie kanałowe?

Na czym polega leczenie kanałowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesna stomatologia wypracowała szereg metod leczniczych i diagnostycznych, które potrafią uratować zdrowie naszych zębów. W nowoczesnych gabinetach dentystycznych, takich jak na przykład Studio Uśmiechu, z którego ofertą zapoznać można się na stronie https://www.studio-usmiechu.com/, każda wizyta przebiega bez bólu i stresu. Nawet leczenie kanałowe. Na czym ono polega i kto powinien mu się poddać?

Leczenie endodontyczne  – wskazania oraz przebieg

Na samą myśl o leczeniu kanałowym wielu pacjentów zastyga w przerażeniu. Zupełnie niepotrzebnie, albowiem można je przeprowadzić bezstresowo i bezboleśnie. Wskazaniem do niego jest stan, w którym dochodzi do zainfekowania miazgi zębowej. Powierzchniowa i nieleczona próchnica zazwyczaj jest tego pierwszym stadium. Z czasem bakterie przedostają się jednak do wnętrza zęba, pacjent uskarża się na przeszywający i pulsujący ból i konieczne staje się całkowite usunięcie miazgi.

Po podaniu środków przeciwbólowych lekarz stomatolog oczyszcza wnętrze zainfekowanego zęba. Następnie przepłukuje kanał zębowy, odkaża go, a na końcu dokładnie osusza. Chroni to przed ponowną infekcją, a cały leczony ząb w trakcie zabiegu jest izolowany od reszty jamy ustnej tak, aby bakterie nie mogły przenieść się w obrębie jamy ustnej. Usunięta tkanka zastępowana jest na koniec specjalną masa termoplastyczną, a reszta zęba odbudowywana jest tradycyjnie wypełnieniem lub uzupełnieniem protetycznym, czyli tak zwaną koroną. Wcześnie podjęte leczenie endodontyczne umożliwia zachowanie naturalnych zębów i zapewnia zdrowy uśmiech na kolejne lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*