Koenzym 1 NADH – właściwości i dawkowanie

Koenzym 1 NADH – właściwości i dawkowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Energia jest dostarczana do naszych organizmów z pożywienia. Odpowiednio zbilansowane posiłki są podstawą do tego, abyśmy czuli się silni i zdrowi. Aby jednak zaszły odpowiednie reakcje, które przemienią pokarm w energię, potrzebna będzie działalność enzymów, do których należą koenzymy.

Koenzymy 1 NADH – dinukleotydy nikotynoamidoadeninowe. Znajduje się on we wszystkich komórkach ludzkiego ciała i jest odpowiedzialny za ogromną ilość procesów, które zachodzą w naszych komórkach. Jest to w zasadzie podstawowy koenzym, który stanowi pierwszy segment w procesie wytwarzania ATP, bez niego wytwarzanie energii byłoby niemożliwe. Ponad to NADH ma zbawienny wpływ na nasz układ nerwowy, pozytywnie wpływa na libido u kobiet i mężczyzn, spowalnia proces starzenia się skóry i organów wewnętrznych, a także zapewnia energię nie tylko fizyczną, ale również umysłową. Według przeprowadzonych badań, koenzym 1 wpływa też pozytywnie na leczenie Alzheimera. Regularne zażywanie koenzymu przez osoby chore, doprowadziło do znacznej poprawy symptomów wszystkich osób, które zostały temu badaniu poddane.

Niedobór koenzymu 1 może prowadzić do odczuwania zmęczenia, a nawet do różnego rodzaju problemów neurologicznych. Pomaga w przypadku bezsenności, pomaga również zapanować nad stresem, czy zdenerwowaniem.

Aby przyswoić jak największą ilość NADH, powinno się go suplementować na czczo. Dawkowanie jest różne, w zależności od tego, ile koenzymu 1 zawarte jest w danym preparacie. Najczęściej jest to jednak od 1 do 3 tabletek zaraz po obudzeniu, do popicia wodą.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Fundacja Long Life, w którym znajdziesz różnego rodzaju suplementy diety oraz witaminy, np. glutation zredukowany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*