Kitesurfing – co to jest?

Kitesurfing – co to jest?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden sport łączący kilka

Kitesurfing to sport wodny oparty na desce, który łączy w sobie elementy wakeboardingu, snowboardu i windsurfingu. Kiteboarderzy używają latawca, który ciągnie ich po wodzie, siedząc na desce surfingowej lub stojąc na jej pokładzie. Latawiec może być używany do wykonywania skoków i trików lub do pomocy w napędzaniu zawodnika przez wodę.

Wiele osób uważa go za najdoskonalszą aktywność napędzaną wiatrem, łączącą wiele elementów innych sportów, takich jak surfing, snowboard i windsurfing.

Gdzie się uprawia?

Kitesurfing może być wykonywany na każdym zbiorniku wodnym z wystarczającą ilością wiatru, aby wspierać lot. Istnieją trzy główne rodzaje latawców – foliowe, nadmuchiwane i hybrydowe. Każdy typ ma swoje odrębne cechy i wykorzystuje różne techniki startu, lądowania i kontroli lotu. 

Na całym świecie co roku odbywają się festiwale kite’ów, na których można nauczyć się kitesurfingu.

Historia

Kitesurfing powstał na początku lat 90. we Francji. Od tego czasu rozprzestrzenił się na całym świecie i jest obecnie powszechnie uprawiany w wielu krajach, w tym w Australii, Brazylii, Chinach, Danii, Hiszpanii, Francji, Indiach i większości Europy.

Jeśli jesteś zainteresowany, to kurs kitesurfingu Hel czeka na Ciebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*