Kiedy warto zacząć trenować EMS?

Kiedy warto zacząć trenować EMS?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening EMS stanowi alternatywną formę ćwiczeń budujących tkankę mięśniową, która poza standardowymi ćwiczeniami fizycznymi włącza elektrostymulację. Dzięki temu mięśnie szybciej się rozwijają, ale również regenerują. Z tej przyczyny po tę metodę sięgają także fizjoterapeuci w celu rehabilitacji swoich pacjentów.

Czy trening EMS jest dla każdego?

Jak każda metoda treningowa, nie jest on rozwiązaniem odpowiednim dla wszystkich. Z uwagi na wprowadzenie elektrostymulacji mięśni, nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, chorujący na epilepsję oraz choroby układu krążenia. Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy skonsultować wszelkie wątpliwości z trenerem bądź fizjoterapeutą, aby uniknąć negatywnych dla zdrowia konsekwencji.

Wśród niewątpliwych zalet treningu EMS należy wyróżnić:

– trening całego ciała, a nie tylko poszczególnych jego partii,

– brak obciążenia stawów kolanowych i kręgosłupa,

– zwiększone spalanie kalorii,

– minimalne ryzyko kontuzji,

– krótki czas trwania,

– łagodzenie bólu mięśniowego,

– ujędrnianie skóry i wygładzania cellulitu.

Jak właściwie rozpocząć trening EMS?

Studio EMS warto odwiedzić, gdy tradycyjne metody ćwiczeń nie przynoszą efektu bądź obarczone są zbyt dużym ryzykiem kontuzji. Jest to także doskonały sposób na redukcji bólu mięśniowego (po treningu bądź o podłożu chorobowym).

Po każdej sesji metabolizm organizmu przyspiesza, a ilość spalonych kalorii jest znacznie większa niż przy treningu kardio. Wystarczą 2 sesje po 30 minut tygodniowo, aby odczuć wzmocnienie mięśni głębokich i większą ich elastyczność. Dzięki temu nawet osoby borykające się z dolegliwościami układu kostno-stawowego mogą regularnie trenować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*