Kiedy leasing auta jest opłacalny?

Kiedy leasing auta jest opłacalny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyniki sprzedaży nie pozostawiają złudzeń – coraz rzadziej kupujemy samochody na własność. Dlaczego tak jest i w takim razie jakie są inne sposoby by wejść w posiadanie auta i użytkować je zgodnie ze swoją wolą? Mamy nadzieję, że poniższy poradnik przyda się zwłaszcza tym, którzy planują zakup nowego samochodu, jednak z różnych powodów mają obawy przed pojazdami naszpikowanymi elektroniką i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Zakup czy leasingowanie?

Posiadanie pojazdu na własność ma swoje zalety. Możemy robić z samochodem co chcemy, jeździć gdzie dusza zapragnie, a także nie martwić się o przekroczenie limitów kilometrów. Jednak jest też duża lista wad. W pierwszych latach użytkowania przed ewentualnymi awariami chroni nas gwarancja, jednak w latach późniejszych zaczyna się robić problematycznie. Nowe auta mają mnóstwo skomplikowanych rozwiązań, a także elektroniki, która może zawieźć.

Ludzie słusznie obawiają się dużych kosztów, które trzeba będzie ponosić, gdy taka sytuacja nas spotka. W przypadku leasingowania auta nie jest to aż tak problematyczne, ponieważ po okresie umownym możemy auto wymienić na nowe, lub wykupić i od razu sprzedać za niezłe jeszcze pieniądze.

Gdzie szukać samochodów?

Jeśli jesteśmy zainteresowani leasingiem, musimy znaleźć firmę, która oferuje takie usługi. Jedną z nich jest https://ajbfinance.pl/. Często sami dealerzy samochodowi umożliwiają nam podpisanie umowy tego typu. By zorientować się w kosztach, najlepiej poszukać w internecie stron, które zawierają kalkulator leasingowy. Będziemy mogli tam odkryć ile zapłacimy miesięcznie za dany model, oraz ile będzie wynosić opłata wstępna. Dzięki temu łatwiej będzie nam dobrać konkretne auto do swoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*