Problemy z chłodzeniem klimatyzacji w aucie – gdzie szukać usterki?

Problemy z chłodzeniem klimatyzacji w aucie – gdzie szukać usterki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja samochodowa to układ składający się z mniejszych i większych elementów. Warunkiem jej sprawnego działania jest współpraca wszystkich części i tylko to pozwoli na efektywne chłodzenie. Czasami jednak klimatyzacja zaczyna chłodzić coraz słabiej lub nie robi tego w ogóle. Gdzie szukać przyczyny?

Czynnik chłodzący

Pierwszym elementem, który powinniśmy sprawdzić jest ilość czynnika chłodzącego w układzie. Jeżeli zauważamy, że klimatyzacja stopniowo chłodzi coraz słabiej, prawdopodobnie mamy do czynienia z powolnym ubywaniem substancji. Oczywiście samo uzupełnienie czynnika rozwiąże problem tylko na chwilę. Najpierw należy zlokalizować i usunąć nieszczelność w układzie, przez którą ma miejsce wyciek. Może to być nieszczelne połączenie elementów lub któraś z rurek mogła ulec uszkodzeniu.

Sprężarka

Jeżeli klimatyzacja nagle przestała działać, możemy mieć do czynienia z poważniejszą i bardziej kosztowną awarią. Jednym z czarniejszych scenariuszy jest awaria sprężarki układu chłodniczego. Jest to skomplikowane urządzenie, które musi być wykonane z dużą precyzją, przez co nie należy do najtańszych. Czasami jednak jest to jedyna możliwość naprawy.

Jak sobie poradzić?

Klimatyzacja w samochodzie jest dosyć skomplikowanym układem. Bez wiedzy na temat jej budowy oraz specjalistycznego sprzętu, niewiele jesteśmy w stanie zrobić we własnym zakresie. Na szczęście w większości miast istnieją warsztaty zajmujące się jej naprawą. Jeżeli awarii uległa nasza klimatyzacja samochodowa Łódź jest miastem, gdzie znajdziemy szereg firm zajmujących się tego typu usterkami. Dzięki temu możemy mieć pewność, że przy wyborze odpowiedniego serwisanta, nasz samochód będzie ponownie działał sprawnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*