Jakie towary przewożone są transportem morskim?

Jakie towary przewożone są transportem morskim?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światowe oceany wypełnione są statkami przewożącymi towary i ludzi do miejsc przeznaczenia. Ponad 90% światowego handlu jest transportowane drogą morską. Wartość towarów transportowanych drogą morską szacuje się na 20 bilionów złotych. Obejmuje to wytworzone produkty, surowce, żywność i inne podstawowe przedmioty. Większość towarów transportowana jest w kontenerach na statkach towarowych. Niektóre przewożone są luzem lub na statkach typu drobnica. Jeśli jesteś firmą tworzącą produkty na rynek zagraniczny i potrzebujesz niezawodnego transportu morskiego, to koniecznie sprawdź stronę: https://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Do najczęstszych rodzajów towarów przewożonych drogą morską należą:

Żywność

Ryby, mięso, produkty mleczne i warzywa są transportowane z jednego kraju do drugiego, aby można je było sprzedać po tańszej cenie niż gdyby były uprawiane lokalnie. Dzieje się tak dlatego, że koszt transportu towarów drogą morską jest znacznie niższy niż transportu drogowego. 

Odzież i tekstylia 

Odzież i tekstylia są transportowane z jednego kraju do drugiego, aby można je było sprzedać po tańszej cenie niż gdyby były uprawiane lokalnie.

Surowce

Surowce są przesyłane z jednego kraju do drugiego, aby fabryki mogły je przetworzyć na gotowe produkty do sprzedaży lokalnej lub zagranicznej. Surowce energetyczne, takie jak ropa naftowa i gaz ziemny, są również przewożone przez oceany na tankowcach, ponieważ są zbyt ciężkie, aby samoloty mogły je przewozić na duże odległości wystarczająco szybko, aby było to opłacalne.

Maszyny

Maszyny takie jak samochody, ciężarówki i pociągi są często transportowane po całym świecie, zanim zostaną sprzedane w salonach samochodowych lub na stacjach kolejowych, gdzie będą wykorzystywane do celów transportowych przez firmy, które kupują je od producentów za granicą za pośrednictwem importerów specjalizujących się w tego typu działalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*