Jaki rodzaj płytek elewacyjnych wybrać?

Jaki rodzaj płytek elewacyjnych wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór płytek elewacyjnych to często niełatwe zadanie, z którym musimy się zmierzyć remontując lub wykańczając dom. Na płytki elewacyjne decyduje się coraz więcej osób. Nie jest to nic dziwnego – płytki nie tylko świetnie się prezentują, ale i są odporne na warunki atmosferyczne. Dostępna oferta jest bardzo szeroka, dlatego aby dobrze wybrać musimy wziąć pod uwagę następujące czynniki: cena, wygląd oraz sposób konserwacji. Możemy wybierać spośród płytek betonowych, ceramicznych, gipsowych, z kamienia, a także z klinkieru.

Płytki elewacyjne klinkierowe – co je wyróżnia?

Płytki klinkierowe do elewacji powstają na skutek wypalania klinkieru metodą tradycyjną. Jest to metoda ekstrudowana-ciągniona, którą stosuje się w produkcji cegieł. Efekt wypalenia gliny, a także procesu szkliwienia sprawia, że płytki klinkierowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Z reguły razem z nimi jednocześnie produkuje się płytki narożnikowe. Płytki klinkierowe to świetne rozwiązanie na wykończenie elewacji w sposób trwały i estetyczny. Sprawdza się idealnie jako imitacja ceglanej ściany.

Płytki elewacyjne maszynowe – kolejny rodzaj płytek otrzymywany z klinkieru

Płytki maszynowe również produkuje się z klinkieru. Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób poszukujących sprawdzonej imitacji ceglanego muru. Zapewni nam ono mniejszy nakład pracy oraz niższy koszt wykonania. Fasada wykonana z klinkieru jest bardzo prosta w utrzymaniu, a przy tym bardzo trwała. Jest to świetna alternatywa do trudnego do utrzymania w czystości tynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*