Jaką karmę wybrać dla psa?

Jaką karmę wybrać dla psa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele psów miewają problemy z ich odpowiednim żywieniem. Trudno znaleźć czas na gotowanie, a gotową karmę ciężko wybrać. Najwygodniejsza jest karma w granulkach. Wybór karm suchych dla psów jest ogromny. Co jest najważniejsze przy wyborze jedzenia dla psa?

Indywidualne potrzeby

Każdy pies ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Pierwszym kryterium jest jego wiek. Dla młodych psów trzeba wybierać karmy skomponowane specjalnie dla szczeniąt. Będą miały odpowiednią ilość wapnia i białka – składników bardzo potrzebnych w okresie intensywnego wzrostu. Istotna jest także wielkość granulek. Mały pyszczek nie poradzi sobie z dużymi kawałkami jedzenia. Całkiem inne potrzeby mają psy dojrzałe i starsze. Zwłaszcza psi seniorzy wymagają szczególnej opieki – karma powinna wspierać funkcjonowanie stawów i dbać o właściwą wagę. Psie wymagania różnią się także ze względu na rasę. Psy ze skłonnością do otyłości (np. labradory) wymagają lekkiej diety, a najmniejsze rasy mają najdelikatniejsze żołądki. spory wybó znajdziemy tu https://kristofshop.pl/

Najważniejszy jest skład

Nie można ufać kolorowym reklamom pełnym zadowolonych psiaków. Popularne karmy dostępne w sklepach spożywczych nie są zdrowe. Zamiast kierować się znanym logo – wybierz dobry skład. Uwagę trzeba zwrócić na pierwsze pięć składników – będzie ich najwięcej. Świetnie, jeśli na początku listy pojawia się mięso. Karmy, w których występuje głównie zboże i kukurydza lepiej omijać z daleka tak jak te nafaszerowane chemicznymi dodatkami. Wybierając dobrą karmę dla psa nie warto sugerować się ceną ani wyglądem granulek. Najważniejsze są wartości odżywcze.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*