Gadżety dla biegacza – stylowe i praktyczne

Gadżety dla biegacza – stylowe i praktyczne
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie to jedna z najczęściej podejmowanych przez ludzi aktywności ruchowych, ponieważ nie wymaga zakupu drogiego sprzętu ani posiadania specjalnych umiejętności. Aby rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, wystarczy jedynie podstawowy strój w postaci koszulki, dresów albo spodenek oraz odpowiednich butów. Istnieje jednak wiele praktycznych gadżetów, które uprzyjemniają bieganie i sprawiają, że jest bardziej bezpieczne czy efektywne. Odrębną grupę stanowią też produkty przydające się do prawidłowego przechowywania i eksponowania trofeów z zawodów – np. wieszak na medale triathlonowe lub witryna na puchary. 

Urządzenia elektroniczne to obecnie norma 

Każdy miłośnik omawianej dyscypliny sportu powinien posiadać przynajmniej kilka praktycznych gadżetów, które w znacznym stopniu ułatwią mu codzienny trening. Można je podzielić na dwie kategorie. W pierwszej z nich znajdują się rzeczy nieelektroniczne, takie jak choćby breloczek z grupą krwi (w razie nagłego wypadku na trasie, wymagającego pilnej operacji), wytrzymałe etui na smartfon, latarka czołowa i odblaski (elementy niezbędne po zapadnięciu zmroku), maska antysmogowa, a także specjalny pas biegowy z miejscem na bidon oraz telefon. Do tej grupy akcesoriów można również zaliczyć wieszak na medale w postaci listwy ściennej. Wyjątkowo stylowe modele kupimy w tym sklepie internetowym wieszakinamedale.pl.

Poza nieskomplikowanymi gadżetami, mamy też do czynienia z wieloma mniej lub bardziej zaawansowanymi sprzętami elektronicznymi. Popularne są zwłaszcza wielofunkcyjne zegarki sportowe (tzw. smartbandy), służące do monitorowania organizmu w trakcie biegu. Wyposażone są w szereg przydatnych funkcji – m.in. kompas, pulsomierz, wysokościomierz, barometr czy licznik kalorii. Wiele egzemplarzy dostępnych na rynku pozwala gromadzić dane treningowe i daje możliwość łatwego połączenia ze smartfonem. Inne urządzenia elektroniczne to: odtwarzacz MP3, nadajnik GPS, bezprzewodowe słuchawki (np. bluetooth) i analizator kwasu mlekowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*