Co przyda się do łowienia ryb zimą?

Co przyda się do łowienia ryb zimą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędkowanie zimą jest tylko dla wytrwałych pasjonatów. Nie oznacza to jednak, że brakuje na świecie amatorów takiego łowienia ryb. Nasze wyposażenie powinno jednak znacznie różnić się od letniego, ponieważ niejednokrotnie będziemy musieli kuć lód, by dostać się pod powierzchnię. Będzie potrzebne też coś do ogrzania się w czasie długotrwałego siedzenia na zimnie. Gdzie najlepiej kupić sprzęt wędkarski – czy w normalnych sklepach, czy w internecie?

Walka z lodem i ochrona przed zimnem

Gdy przychodzimy nad jezioro zimą, aby łowić ryby, a temperatura jest poniżej zera, może nas powitać twarda tafla lodu. Co wtedy zrobić? Otóż przydadzą się specjalne narzędzia, dzięki którym bezpiecznie wykujemy otwór, przez który będziemy mogli zanurzyć koniec wędki. Po zrobieniu otworu łowienie ryb przebiega identycznie jak latem.

Warto jednak mieć inny rodzaj przynęt, ponieważ żywienie ryb zimą jest nieco inne i przez to mogą one chętniej brać na specyficzne rodzaje przynęty. Przydadzą się także wędki jednoczęściowe, które łatwiej jest transportować, przenosić ze sobą. Są one dostępne na przykład tu: https://sklep.insel.pl/2645-jednocz%C4%99%C5%9Bciowe.

Jeśli chodzi o to, gdzie możemy zakupić zimowy sprzęt do wędkowania, to mamy zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe, takie jak https://sklep.insel.pl/.  W tych drugich ceny są oczywiście nieco niższe, nawet po dodaniu opłaty za wysyłkę. Dlatego może to być dobre wyjście z sytuacji, nawet gdy zależy na, by sprzęt dostać szybko.

W sklepach sieciowych znajdziemy koce grzewcze, dzięki którym nie wyziębimy się na zimnie, wspomniane wędki jednoczęściowe, dostaniemy specjalne przynęty do stosowania zimą, narzędzia do wyrębu otworów w lodzie i tak dalej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*