Jak urządzić pokój dzienny w stylu amerykańskim?

Jak urządzić pokój dzienny w stylu amerykańskim?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl amerykański jest obecnie bardzo popularny w kontekście aranżacji wnętrz. Można zachować przy nim dużą dowolność, choć nade wszystko charakteryzuje go prostota i zachowana dzięki temu elegancja. W jaki sposób urządzić w takim stylu pokój dzienny?

Umeblowanie

Ważnym elementem aranżacji są typowe meble amerykańskie, które charakteryzują się dość dużymi gabarytami i klasycznym charakterem, okraszonym ozdobnymi wykończeniami. Przede wszystkim będzie to obszerna kanapa lub sofa, obok której dobrze jest dostawić także wygodne fotele skórzane.

To właśnie wybór dobrych jakościowo materiałów pozwala zachować elegancję, przy jednoczesnym utrzymaniu prostoty. Z tego również względu przydadzą się na pewno szklane stoliki, które dobrze komponują się z takimi meblami. Uzupełnieniem podstawowego umeblowania mogą być postawione przy ścianach drewniane szafki oraz półki.

Kolorystyka i dodatki

Najważniejsze w kontekście kolorystyki jest utrzymanie stonowanych barw, stąd często do takiego stylu wybierana jest biel, beż lub jasne odcienie błękitu.Takie rozwiązanie w połączeniu ze szklanymi stolikami pozwoli na zachowanie optycznej przestrzenności. Wśród dodatków doskonale sprawdzają się eleganckie poduszki, a istotne jest również dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Pomieszczenie musi być jasne, więc poza lampami ściennymi czy stojącymi przyda się też lampa wisząca lub żyrandol. Same okna najlepiej okrasić przewiewnymi zasłonami, które nie będą absorbowały zbyt wielu promieni słonecznych, bowiem powinny one swobodnie przedostawać się do wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*