Jaki opał jest najlepszy do ogrzewania domu?

Jaki opał jest najlepszy do ogrzewania domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom jednorodzinny można ogrzewać przy pomocy różnych rodzajów opału. Na rynku dostępny jest węgiel, ekogroszek, węgiel orzech workowany oraz wiele innych rozwiązań. Które z nich najlepiej wybrać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki opał jest najlepszy do ogrzewania domu. Nadal dużą popularnością cieszy się węgiel kamienny. Jest on bardzo łatwo dostępny i charakteryzuje się wysoką wartością opałową. Bardziej ekologiczne rozwiązanie stanowi drewno opałowe. Na opał najlepiej nadaje się drewno gatunków liściastych, ponieważ zawiera małe ilości substancji żywicznych. Duże znaczenie dla wartości opałowej tego materiału ma jego wilgotność.
Największą ma oczywiście drewno o niskiej wilgotności, czyli takie, które było sezonowane co mniej przez rok. W Europie coraz częściej stosuje się tak zwane pelety, które stanowią alternatywę dla drewna. Są one produkowane z trocin, pochodzących głównie z odpadów.

Na rynku dostępne są także piece na ekogroszek. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda, ponieważ kotły na ekogroszek nie wymagają skomplikowanej obsługi.

Przy wybieraniu najlepszego opału trzeba pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Oczywiście znaczenie mają ceny, ale warto także zwrócić uwagę na wartość opałową różnych materiałów. Poza tym nie bez znaczenia jest wygoda. Konieczność ciągłego dokładania do pieca jest dosyć kłopotliwa, a powrót po pracy do wychłodzonego domu także nie należy do przyjemności. Dlatego rosnącą popularnością cieszą się rozwiązania pozwalające na zautomatyzowane
ogrzewanie.

Ciekawą ofertę znajdziesz m.in.w sklepie Sambudrol. Znajdziesz tam różnego rodzaju opał, w tym ekogroszek sklep oferuje w bardzo korzystnych cenach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*