Jak szukać funduszy na leczenie nowotworu?

Jak szukać funduszy na leczenie nowotworu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowotwory od lat spędzają sen z powiek pacjentom – ta ciężka do przebycia choroba przysparza wiele problemów, nie tylko dotyczących stanu zdrowia czy kondycji psychicznej chorego oraz jego bliskich. Pacjenci onkologii nierzadko zmagają się z problemami finansowymi – leczenie nowotworu jest długotrwałe i wymagające, ale przede wszystkim kosztowne. Gdzie szukać pomocy i w jaki sposób zdobyć fundusze na leczenie nowotworu?

Kwestia finansowa związana z tak poważną chorobą, jaką są nowotwory, często jest kolejną cegiełką dokładaną do trosk pacjenta. Terapia onkologiczna i wszelkiego rodzaju lekarstwa kosztują, a ich ceny przyprawiają o zawrót głowy. Nie każdy pacjent onkologiczny lub jego bliski jest w stanie pozwolić sobie na sfinansowanie leczenia na własną rękę.

Bezinteresowna pomoc – fundacje dla chorych

Pomocną dłoń w kierunku cierpiących na nowotwory wyciągają specjalne fundacje, których celem jest pomoc pacjentom onkologii. Posiadają one specjalne Programy Wsparcia dla swoich podopiecznych, które dzięki Darczyńcom i działalności fundacji przynoszą oczekiwane skutki. Każdy pacjent onkologii, zmagający się z nowotworami organizmu ma możliwość dołączenia do niej. Stając się podopiecznym, pacjent otrzymuje szeroko pojętą pomoc – zbiórkę środków finansowych na badania czy specjalistyczne wsparcie od wykwalifikowanej kadry. Większość fundacji oferuje także założenie subkonta podopiecznego, na które Darczyńcy mogą przeznaczyć 1% swojego podatku.

W Polsce działa aktualnie kilka fundacji, które wspierają swoich podopiecznych w tej nierównej walce. Działalność tego typu instytucji to ogromne wsparcie psychiczne i finansowe dla osób, którym przyszło zmagać się z tak trudnym przeciwnikiem. Fundacja onkologiczna dla wielu jest nadzieją, która umacnia ich w walce z nowotworem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*