Gdzie spędzić majówkę?

Gdzie spędzić majówkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych pór roku. Słoneczna aura i wysokie temperatury sprzyjają rodzinnym wyjazdom i krótkim urlopom w gronie znajomych. Choć w naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc, w których można spędzić majówkę, Polacy bardzo chętnie wybierają inne części Europy. Lista tłumnie odwiedzanych krajów jest długa, jednak od wielu już lat nieodmiennie królują na niej Włochy.

Dla wielbicieli nart i pieszych wędrówek

Jednym z najciekawszych kierunków na majowy wypad jest urokliwa Val Gardena. Położona w Dolomitach w północnych Włoszech dolina to jeden z najbardziej znanych i cenionych ośrodków narciarskich w Europie. Wspaniale przygotowane stoki, zapierające dech w piersiach widoki, a także świetnie przystosowane do wędrówek szlaki trekkingowe to niewątpliwie największe zalety tego pięknego regionu.

Wielbiciele białego szaleństwa nawet w maju mogą skorzystać z licznych tras zjazdowych w kurorcie Ponte Di Legno Tonale. Więcej na temat tego miejsca można przeczytać na https://www.winterevent.pl/narty-wlochy/ponte-di-legno-tonale. Na narciarzy czeka tu wiele luksusowych hoteli oraz nieco bardziej budżetowych apartamentów.

Dla wielbicieli morza i opalenizny

Osoby, które tęsknią za latem i szumem fal z pewnością nie będą żałować majówki we Włoszech. Ciepłe, adriatyckie wybrzeże zachęca nie tylko do pikników na plaży, ale również do wiosennych kąpieli. Włoskie wybrzeże poza wysokim sezonem jest znacznie mniej zatłoczone, a także znacznie tańsze i przyjazne dla rodzin z dziećmi. Majówkowy odpoczynek to świetny pomysł na relaksujący czas spędzony z najbliższymi za daleka od codziennych problemów i stresów codziennego dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*