JAK PRZYWRÓCIĆ DO STANU UŻYWALNOŚCI ZNISZCZONY KORT TENISOWY?

JAK PRZYWRÓCIĆ DO STANU UŻYWALNOŚCI ZNISZCZONY KORT TENISOWY?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kort tenisowy to miejsce treningu, rekreacji, a także odkrywania nowych sportowych talentów. Uprawianie tej eleganckiej, choć wymagającej ogromnego zaangażowania dyscypliny wymaga wielu czynników. Jednym z nich jest dobrze utrzymany kort. Nie zawsze musi być konieczne wybudowanie nowego obiektu. Alternatywnym rozwiązaniem jest renowacja już istniejącego kortu. Dzięki regularnej odnowie jego powierzchni tenisiści nie muszą borykać się z technicznymi utrudnieniami i mogą skupić się na tym, co dla nich kluczowe, czyli efektywnym treningu.

Co zrobić, aby kort do gry w tenisa służył przez lata?

Użytkowany intensywnie kort wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli o niej zapomnimy, szybko może się okazać, że nie jest już na nim możliwa gra na wysokim poziomie – na powierzchni mogą wytworzyć się dziury, pęknięcia i ubytki, a linie z czasem ulegają zacieraniu. Dobrze jest każdego roku podejmować działania, które będą polegały na odnawianiu zniszczonych elementów obiektu. Warto przy tym skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej renowacje kortów tenisowych.

Pozwoli to na specjalistyczne poziomowanie kortów, które polega na gruntownym wygładzeniu miejsca gry i pozbawieniu go wszelkich nierówności. Specjaliści zajmą się także wyrównaniem linii i nadaniem im odpowiedniej długości oraz widoczności. Odnowa powierzchni lub uzupełnianie ewentualnych ubytków (na mączce i trawie) umożliwią sportowcom treningi na najwyższym poziomie. Renowacji powinny podlegać wszystkie nawierzchnie – każda z nich ulega z czasem eksploatacji i stopniowemu zniszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*