Jak przechowywać narzędzia w garażu?

Jak przechowywać narzędzia w garażu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób posiada przydomowy garaż z licznymi narzędziami przydatnymi podczas majsterkowania lub naprawiania samochodu. Powinny być one koniecznie w odpowiedni sposób przechowywane, tak aby nie tworzyły wrażenia chaosu i były łatwe do znalezienia. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia garażu jest m.in. pojemnik plastikowy z pokrywą (najlepiej w ilości co najmniej kilku sztuk). Idealnie nadaje się on bowiem jako schowek na wszelkie drobne akcesoria w postaci gwoździ, śrubek czy wkrętów. 

Solidne regały to podstawa

W przydomowym garażu należy umieścić przede wszystkim wytrzymałe regały wykonane ze stali, przeznaczone do przechowywania dużych elektronarzędzi oraz pojemników i skrzynek z drobnymi elementami. Z pewnością użyteczna okaże się również szafa zamykana na klucz, w której można z powodzeniem trzymać najcenniejsze sprzęty. Z kolei zestawy narzędzi ręcznych, takich jak choćby śrubokręty, klucze i młotki, warto powiesić na tablicy ściennej z wystającymi uchwytami. Taką konstrukcję bez problemu kupimy w sklepie budowlanym (internetowym lub stacjonarnym). Pozwoli to uzyskać więcej wolnej przestrzeni.

Dodatkowo zaleca się zamontowanie na ścianie kilku estetycznych półek oraz zakupienie specjalnego mobilnego wózka na kółkach, wyposażonego w dwie poziome platformy i schowki. Dzięki niemu podczas majsterkowania będziemy mieli stały dostęp do podręcznych narzędzi bez konieczności nieustannego podchodzenia do regału czy półek (oszczędności czasu i sił). W garażach o większej powierzchni sprawdzi się również stół roboczy z szufladami, służący do wykonywania różnych prac naprawczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*