Jak dbać o sportowe buty?

Jak dbać o sportowe buty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W kontekście własnego stroju skupiamy uwagę na tym, by wszystko było czyste i wyprasowane, bowiem czujemy się wtedy lepiej i atrakcyjniej. Podobnie jak o inne elementy ubioru, tak i o męskie adidasy powinno się dbać, bowiem świadczy to nie tylko o naszej schludności, ale też pozwala na przedłużenie ich żywotności.

Przechowywanie

Z butów sportowych korzystamy przez określoną część roku, natomiast zimą przestawiamy się na cieplejsze obuwie. Szukając sposobu na przechowywanie letnich strojów umieszczamy poszczególne części ubioru w szafie, lecz o ile większość ubrań składamy lub umieszczamy na wieszakach, to buty często zrzucamy po prostu na dno, przez co leżą one na sobie i wzajemnie się gniotą. Obuwie traci wtedy na jakości i w kolejnym sezonie będzie się po prostu gorzej prezentowało.

Powinno się je zatem przechowywać w pudełkach lub pojemnikach – te otrzymujemy przeważnie przy zakupie, a jeśli z jakiegoś powodu zgubiliśmy pudełko lub uległo ono zniszczeniu to niewielkim kosztem można zakupić przezroczyste pojemniki na buty. Przechowywane w ten sposób będą odpowiednio przygotowane na ponowne wykorzystanie.

Czyszczenie i pielęgnacja

By dbać o swoje buty, warto wyrobić sobie nawyk czyszczenia ich po powrocie do domu, zwłaszcza jeśli przemieszczaliśmy się w warunkach plenerowych. Wystarczy wilgotna gąbka czy szmatka, by przetrzeć je z kurzu i piachu, a dzięki temu unikniemy sytuacji w której kolory zblakną i obuwie straci na walorach estetycznych. Chcąc jeszcze lepiej zadbać o buty sportowe, można sięgnąć po specjalne środki do pielęgnacji. Pasta czy impregnat pozwolą zabezpieczyć powierzchnię buta przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, a stosując dezodorant do butów utrzymamy ich właściwy zapach.

Tekst przygotowany we współpracy z VIP Brands.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*