Idealne korki męskie – jak je wybrać?

Idealne korki męskie – jak je wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planujecie niedługo kupić korki męskie? Co zrobić, aby wybrać właściwe obuwie?

Dlaczego warto stawiać na renomowanych producentów?
Wydaje się, że warto stawiać na znane i sprawdzone marki. Możecie na przykład zdecydować się na męskie korki Nike czy obuwie tego typu od pumy. Dlaczego? Tego typu firmy są popularne nie bez przyczyny. W końcu przykładają się do każdego detalu na etapie produkcji. Dzięki temu buty są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim wygodne i gwarantują komfort w trakcie treningu czy rozgrywania potyczek. Poza tym zapewniają bezpieczeństwo naszym stopom.

Rodzaj nawierzchni jest istotny

Wybierając korki męskie trzeba wziąć pod uwagę rodzaj nawierzchni na której będziecie grać. Pamiętajcie, że na naturalnej nawierzchni trawiastej najlepiej sprawdzają się lanki. Są to buty świetne na boiska niezbyt ubite oraz niezbyt grząskie. Natomiast na sztucznych nawierzchniach trawiastych najlepiej wybrać tak zwane turfy. Pamiętajcie, że w ofercie możecie zdecydować się również na mixy oraz wkręty. One także stosuje się na naturalną nawierzchnię trawiastą. Tego typu obuwie jest jednak idealne na boiska grząskie. Natomiast na zamrożonym podłożu lepiej zdecydować się na buty o oznaczeniu AG. Tutaj mamy bowiem do czynienia z większą ilością korków, które dodatkowo są krótsze w porównaniu do standardowych lanek.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Pamiętajcie również o dokładnym dopasowaniu obuwia do Waszych stop. Buty powinny mieć mierzone z założonymi skarpetami piłkarskimi, aby dowiedzieć się czy będą idealnie nadawały się do treningu oraz potyczek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*