Heavy metal to postawa życiowa. Wyraź ją ubiorem

Heavy metal to postawa życiowa. Wyraź ją ubiorem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przywiązanie do subkultury jest niezwykle ciekawym zjawiskiem, które swoja genezę ma w zachowaniach stadnych, jednak w przypadku współczesnych grup przybiera nieraz formę kultu. Heavy metal, zarówno jako gatunek muzyczny, jak i sposób na życie, jest szalenie ciekawym wyborem, który z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę młodych ludzi. Warto zastanowić się nad przyczyną takiego zjawiska i tego, jaki wpływ wywiera na “uwikłane” w nie grupy społeczne.

Każdy nosi to, na co ma ochotę!

Pięknem heavy metalowego życia jest pozostawienie wolnej woli człowiekowi i zrozumienie, iż każdy sam najlepiej wie, co będzie mu pasować i w czym czuje się najwygodniej. Niemal każdy nurt muzyczny doczekał się oddanych fanów, wyrażających swoje uznanie do gatunku za pomocą ubioru. Ubrania pośrednio definiują człowieka w społeczeństwie. Są pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę przy spotkaniach i pozwalają na wyrażenie swojej filozofii życiowej, nierzadko ułatwiając komunikację, przekazując sygnały i komunikaty w sposób niewerbalny.

Co noszą heavy metalowcy?

Na początek obalmy parę mitów. W metalowej szafie wiszą nie tylko ćwiekowane spodnie, opaski z kolcami i skórzane czarne kurtki z tysiącami kieszeni. Fani metalu coraz częściej sięgają po ubrania i gadżety, które nie zwracają w tak skrajny sposób uwagi osób postronnych, ale nadal pozwalają na identyfikowanie się z innymi miłośnikami ulubionego gatunku, który wszakże sam przechodził i przechodzi liczne transformacje. Popularne wśród młodzieży stają się naszywki na ubrania i gadżety, które dumnie noszą okładki ulubionych zespołów.

Naszywki dostępne są w wielu sklepach internetowych, np. https://rocktopia.pl/858-arcana. Naszywki są popularne nie tylko wśród młodzieży, w tym fanów “cięższych” zespołów, takich jak Arcana, zajmująca się łączeniem średniowiecznej muzyki ze współczesnym śpiewem.

Równie ciekawy jest projekt Ad Hominem – https://rocktopia.pl/820-ad-hominem. Nieważne czy fan młodszy czy starszy, wyrażanie swojego gustu muzycznego i stylu życia za pomocą ubrań z pewnością sprawi mu mnóstwo przyjemności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*