Frezowanie CNC – na czym polega i jakie daje efekty

Frezowanie CNC – na czym polega i jakie daje efekty
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka CNC, czyli realizowana przy pomocy komputera, daje praktycznie nieograniczone możliwości pod względem obróbki materiałów i dostosowania ich kształtu do naszych wymagań. Za jej pośrednictwem można stworzyć praktycznie każdy element, który zostanie później wykorzystany do produkcji różnorakich przedmiotów lub urządzeń robionych z metalu. Jest to tak popularna i skuteczna metoda, że dziś podbiła już praktycznie cały rynek, a jedną z jej najpopularniejszych odmian jest frezowanie CNC. Na czym ono polega?

Właściwości uzyskiwane podczas frezowania

Frezowanie, czyli inaczej obróbka skrawaniem, opiera się na dosyć prostej zasadzie. Polega bowiem na usuwaniu z danego surowca nadmiaru materiału aż do momentu, w którym uzyska on pożądany przez obrabiającego kształt, wymiar i właściwości. Maszyny, które nazywamy frezarkami, działają w taki sposób, że obrabiany surowiec pozostaje nieruchomy, a wokół niego działa narzędzie, które skrawa niepotrzebne nadmiary. Obróbka tego typu pozwala sporo zaoszczędzić na materiale i wygenerować naprawdę skomplikowane kształty. Jeśli chcemy z niej skorzystać, wystarczy wejść na stronę https://valor-cnc.pl/oferta/frezowanie-cnc.

Inne możliwości obróbki

Poza frezowaniem, możemy zdecydować się również na inne sposoby uzyskania pożądanego kształtu. Jednym z najbardziej precyzyjnych jest wykorzystanie lasera, który najlepiej sprawdza się do cięcia blach. Jeśli interesuje nas cięcie laserem Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy wielu specjalistów świadczących podobne usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*