Obróbka CNC, czyli realizowana przy pomocy komputera, daje praktycznie nieograniczone możliwości pod względem obróbki materiałów i dostosowania ich kształtu do naszych wymagań. Za jej pośrednictwem można stworzyć praktycznie każdy element, który zostanie później wykorzystany do produkcji różnorakich przedmiotów lub urządzeń robionych z metalu. Jest to tak popularna i skuteczna metoda, że dziś podbiła już praktycznie cały rynek, a jedną z jej najpopularniejszych odmian jest frezowanie CNC. Na czym ono polega?

Właściwości uzyskiwane podczas frezowania

Frezowanie, czyli inaczej obróbka skrawaniem, opiera się na dosyć prostej zasadzie. Polega bowiem na usuwaniu z danego surowca nadmiaru materiału aż do momentu, w którym uzyska on pożądany przez obrabiającego kształt, wymiar i właściwości. Maszyny, które nazywamy frezarkami, działają w taki sposób, że obrabiany surowiec pozostaje nieruchomy, a wokół niego działa narzędzie, które skrawa niepotrzebne nadmiary. Obróbka tego typu pozwala sporo zaoszczędzić na materiale i wygenerować naprawdę skomplikowane kształty. Jeśli chcemy z niej skorzystać, wystarczy wejść na stronę https://valor-cnc.pl/oferta/frezowanie-cnc.

Inne możliwości obróbki

Poza frezowaniem, możemy zdecydować się również na inne sposoby uzyskania pożądanego kształtu. Jednym z najbardziej precyzyjnych jest wykorzystanie lasera, który najlepiej sprawdza się do cięcia blach. Jeśli interesuje nas cięcie laserem Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy wielu specjalistów świadczących podobne usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × pięć =