Każdy właściciel domowego zwierzaka powinien się zaopatrzyć w stosowne akcesoria, które ułatwiają jego pielęgnację, służą mu do zabawy lub pełnią funkcję ochronną. W specjalistycznych sklepach zoologicznych znajdziemy nie tylko produkty dla psów i kotów, ale również dla chomików, ptaków, świnek morskich czy rybek. Najważniejsze, aby były bezpieczne i wykonane z trwałych materiałów. Najpopularniejsze tego typu elementy to m.in. ubranka dla psa i kota, legowiska, klatki oraz transportery. 

Zadbaj o swojego pupila, bo na to zasługuje

Wśród licznych akcesoriów przeznaczonych dla zwierząt domowych największą grupę stanowią zdecydowanie miski metalowe i plastikowe, w których umieszczamy pokarm i wodę. Poza tym w przypadku kotów niezbędne są kuwety na żwirek (dobrane pod względem rozmiaru do wieku czworonoga) i transportery (zazwyczaj wiklinowe lub plastikowe), a w przypadku psów – legowiska (ewentualnie materace, poduszki), obroże, a także smycze i szelki. Popularne są też koce dla psa i kota, nakładane na meble wypoczynkowe w celu ich ochrony przed sierścią czy zadrapaniami.

Z kolei dla gryzoni, węży i ptaków dedykowane są różnej wielkości klatki – często ze skomplikowanymi konstrukcjami służącymi do zabawy. Istotną kategorią dodatków są również ubranka – zarówno typowo jesienne i zimowe (kombinezony, sweterki, kurteczki itp.), jak i ozdobne (kostiumy, kaftaniki, opaski) czy pooperacyjne. Ważną rolę odgrywają ponadto zabawki w postaci m.in. piłeczek, gryzaków i pluszowych myszek, które zapewniają zwierzętom rozrywkę i codzienną dawkę ruchu. Poza tym nie można zapomnieć o akcesoriach fryzjerskich (np. maszynki do strzyżenia, grzebienie do wyczesywania włosów, furminatory, trymery, szampony) i drapakach do ostrzenia pazurków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 11 =