Zakup nowych opon sezonowych – na co zwracać uwagę?

Zakup nowych opon sezonowych – na co zwracać uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony samochodowe nie są wieczne. Podlegają zużyciu zarówno z powodu przejechanych kilometrów, jak również upływających lat od daty wyprodukowania. W pewnym momencie guma jest już na tyle zniszczona i spękana, że nie jest w stanie zapewnić dobrej przyczepności. Ogumienie takie w ekstremalnych przypadkach może wystrzelić w czasie jazdy, doprowadzając do bardzo dużego zagrożenia dla kierowcy, pasażerów i innych użytkowników drogi. Jeżeli mamy opony starsze niż 5-6 lat, lub po prostu widzimy że ich stan jest już nienajlepszy, dobrze jest je wymienić. Na jakich zasadach dobierać nowe ogumienie? Sprawdźmy to.

Identyczna charakterystyka

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, zanim zdecydujemy się kupić lub zamówić nowe ogumienie, jest odczytanie wartości wypisanych na brzegu starych opon. Interesuje nas głównie szerokość, profil oraz średnica. Zazwyczaj wartości te podane są jedna po drugiej, np. w taki sposób: 165/65/13. Oznacza to oponę o szerokości 165 mm, której profil wynosi 65% poprzedniego wymiaru i o średnicy wewnętrznej 13 cali. Firma Targum zajmuje się produkcją takich modeli, a jej produkty cieszą dobrą renomą wśród kierowców.

Gdzie kupić ogumienie?

Chcąc zakupić nowe opony, czy to letnie, zimowe czy całoroczne, najlepiej jest skorzystać z oferty jednego ze sklepów online. Ceny będą niższe niż w stacjonarnych punktach handlowych, a zamówione produkty szybko przywiezie nam kurier. Będziemy też mieli możliwość wyboru spośród bardzo bogatej oferty, która nie zawsze dostępna jest w zwykłych sklepach motoryzacyjnych. Przykładową ofertę można sprawdzić na https://plusgum.pl/opony-profil-handlopex-c161. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, zawsze możemy zadzwonić do konsultanta i zadać pytanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*