Dlaczego warto się zdecydować na makijaż permanentny brwi?

Dlaczego warto się zdecydować na makijaż permanentny brwi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny to bardzo wygodne rozwiązanie, w szczególności dla osób ceniących sobie piękny wygląd, ale i oszczędność czasu. Nie jest więc zaskoczeniem, że tematyka ta budzi ogromne zainteresowanie. Sprawdźmy więc, dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny brwi. 

Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie permanentnego makijażu brwi. Zabieg ten zapewnia trwały efekt, dzięki któremu na długi pożegnać możemy się z kosmetykami przeznaczonymi do tej właśnie partii twarzy. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą rano zaoszczędzić trochę czasu, a przede wszystkim dla tych, którzy najlepiej czują się w podkreślonych i wyrazistych brwiach. Niestety nie każda kobieta obdarzona została kształtnym i gęstym łukiem, a nowoczesne technologie stosowane w kosmetyce, umożliwiają dziś uzyskanie niezwykle naturalnego efektu.

Dzięki temu zabiegi permanentne cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem. Wiele pań ma jednak obawy, spowodowanych mitami, powstałymi w czasach, kiedy to dziedzina ta dopiero raczkowała. Dowiedzmy się, dlaczego w dzisiejszych czasach nie ma się już o co martwić oraz z jakich powodów warto zdecydować się na trwały makijaż brwi. 

Na czym polega makijaż permanentny brwi? 

Zanim dowiemy się, jakie zalety niesie za sobą skorzystanie z permanentnego makijażu, sprawdźmy, na czym właściwie polega oraz jak przeprowadzany jest ten zabieg. Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to metoda, pozwalająca na osiągnięcie trwałego efektu, który utrzymuje się nawet do kilku lat. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę substancji barwiącej za pomocą specjalistycznej igły bądź ostrza. Obecnie wykorzystuje się pigmenty syntetyczne, ponieważ są w pełni bezpieczne dla naszej tkanki i nie powodują reakcji alergicznych. 

Permanentny makijaż brwi składa się z kilku etapów. Pierwszym jest konsultacja ze specjalistą. Następnie wykonywany jest zabieg, a po kilku tygodniach możliwe jest dokonanie korekty, aby nadać kreskom lub cieniowaniom pożądanego kształtu i dopracować wszystkie szczegóły. Efekt finalny widoczny jest zazwyczaj po miesiącu od ostatnich poprawek. 

Makijaż permanentny – trwałość, jakiej nie zapewni żaden kosmetyk

Wiele osób nie wyobraża sobie wykonania makijażu, pomijając przy tym brwi. Stanowią one bowiem idealne podkreślenie naszej twarzy oraz oczu. Niestety codzienne dorysowywanie włosków i tworzenie idealnego kształtu przy pomocy kosmetyków, jest bardzo czasochłonne. Dlatego też dla kobiet, które lubią piękne i podkreślone brwi doskonałym rozwiązaniem jest makijaż permanentny. Dzięki niemu uzyskamy wspaniały efekt, który utrzyma się przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt miesięcy. 

Warto wspomnieć, że decydując się na brwi permanentne cena także jest dużym atutem. Wystarczy przeliczyć koszt kosmetyków do brwi, jaki ponieślibyśmy w ciągu tych kilku lat. Tym samym jest to naprawdę doskonała inwestycja. 

Naturalny efekt — jaką metodę makijażu permanentnego warto wybrać?

Jednym z największych atutów makijażu permanentnego jest to, że dzięki niemu możemy cieszyć się pięknymi brwiami, które będą wyglądać niczym nasze naturalne. To wszystko zasługa nowoczesnych technik stosowanych przez specjalistów w gabinetach kosmetycznych. Obecnie największą popularnością cieszą się dwie metody makijażu permanentnego brwi — piórkowa (microblanding) oraz cieniowana (ombre). Obie zapewniają bardzo estetyczny i naturalny efekt oraz powodują, że brwi mają piękny kształt, są idealnie podkreślone oraz zagęszczone. To, którą metodę wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji wizualnych. 

Microblanding to technika polegająca na wprowadzeniu pigmentu przy pomocy cienkiego ostrza, którym rysowane są pojedyncze włoski. Jest to idealne rozwiązanie w szczególności dla osób, których naturalne brwi są bardzo cienkie i jasne. Metoda cieniowania natomiast daje efekt pięknego ombre, co oznacza, że pigment zyskuje na intensywności wraz z kierunkiem zewnętrznym. Wybierana jest przede wszystkim w celu zagęszczenia naturalnego łuku. 

Makijaż permanentny brwi — czy jest się czego obawiać? 

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który jest znany nam już od wielu lat. Jednak dopiero od niedawna cieszy się dobrymi opiniami. Dlaczego? Dawniej wykonywano go w zupełnie inny sposób. Osiągany efekt był zazwyczaj bardzo intensywny i przerysowany. Ponadto makijaż taki prezentował się po prostu niezwykle nienaturalnie, a czasem nawet karykaturalnie. To właśnie z tego powodu od lat już, krążą wokół tej metody przeróżne mity oraz zła sława. Niestety, to właśnie przez tego rodzaju ”błędy przeszłości”, wiele kobiet po dziś dzień obawia się skorzystania z zabiegu permanentnego.

Niepotrzebnie, ponieważ obecnie w makijażu permanentnym wykorzystuje się zupełnie inne techniki, które pozwalają uzyskać niezwykle naturalny i estetyczny rezultat. Bardzo ważne jest jednak, aby wykonywany był on przez profesjonalną linergistkę. Decydując się na zabieg w renomowanym gabinecie kosmetycznym, otrzymujemy gwarancję pięknego i spełniającego nasze oczekiwania efektu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*