Co przyda się do zbudowania altany?

Co przyda się do zbudowania altany?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Altana jest konstrukcją, którą można postawić w praktycznie każdej przestrzeni ogrodowej. Spokojne i zaciszne miejsce do odpoczynku czy spotkań ze znajomymi, to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i przystępne cenowo. Altany najczęściej budowane są z drewna, choć występują i konstrukcje murowane czy te z kutej stali. Zazwyczaj jednak buduje się je przy użyciu materiałów nawiązujących do architektury domu.

Okrągła lub wieloboczna konstrukcja

Drewniana altana (z sosny lub świerku) może być umieszczona bezpośrednio na ziemi lub też materiale na niej się znajdującym (beton, żwir). Dolne fragmenty słupów powinny być zabezpieczone przed wilgocią. Konstrukcja drewnianej altany nie należy do najcięższych i występuje w głównej mierze w formie okrągłej lub wielobocznej – obie wersje nie należą do skomplikowanych przedsięwzięć.

Do budowy altany potrzebne nam będą podstawowe narzędzia, pręty oraz śruby, które znajdziemy na stronie https://www.kristal.net.pl/sruby. W zależności od wybranej konstrukcji i rodzaju wybranego fundamentu te cechować będą się innym rozmiarem czy wykończeniem (śruby z niepełnym gwintem, motylkowe, klamrowe, maszynowe z pełnym gwintem i inne). Przemyślany plany budowy altany pozwoli nam na sprawny i szybki montaż, a także spore oszczędności.