Co powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem treningów na siłowni?

Co powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem treningów na siłowni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ruch fizyczny to jeden z podstawowych aspektów naszego życia. Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się uczęszczanie na siłownie w celu poprawienia swojej kondycji, uzyskania wymarzonych wymiarów i ogólnej poprawy sylwetki. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które nie potrafią zmotywować się do ćwiczeń w domu, ponieważ opłacanie karnetu wstępu i obserwacja innych wysportowanych osób zdecydowanie działa budująco na umysł. Zanim jednak rozpoczniemy swoją przygodę, oto kilka wskazówek.

Podstawowe informacje przydatne przed rozpoczęciem przygody z siłownią

Po pierwsze, jeśli naszym celem jest utrata tkanki tłuszczowej, warto na początku dokonać wszelkich pomiarów, zrobić kilka zdjęć sylwetki, a także zapoznać się z kalkulatorem mierzącym poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Dzięki tym obliczeniom będziemy w stanie w łatwy sposób określić swoje postępy i zmotywować się do dalszej pracy. Warto skorzystać chociażby z kalkulatora, który znajdziemy pod adresem https://mindyourbody.pl/kalkulatory/body-fat-index-2/.

Drugim czynnikiem jest dobranie odpowiedniej diety, w zależności od personalnych celów. Należy uwzględnić deficyt kaloryczny w przypadku odchudzania, nadwyżkę kaloryczną w przypadku chęci przybrania na wadze lub obliczenie zapotrzebowania w celu utrzymania obecnej wagi. Jeżeli to również mamy za sobą, to pozostaje nam zapoznanie się z prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń – zwłaszcza jeśli w grę wchodzi obciążenie i korzystanie z maszyn. To ważne, aby na początku poprosić o pomoc trenera personalnego, który przedstawi technikę danych ćwiczeń i pomoże w ten sposób uniknąć niepotrzebnych kontuzji, spowodowanych nieprawidłowym wykonywaniem treningu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*