Co obejmują szkolenia PPOŻ?

Co obejmują szkolenia PPOŻ?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby pracujące w miejscach takich jak sklepy, galerie handlowe bądź inne budynku użyteczności publicznej, muszą być przeszkolone jeśli chodzi o postępowanie w sytuacjach zagrożenia pożarem lub jego wystąpienia. Dzięki temu znacznie maleją szanse na ofiary w ludziach, które mogą pojawić się zwłaszcza w sytuacji zbyt powolnej ewakuacji, bądź niesprawności systemów gaśniczych. W dzisiejszym poradniku sprawdzamy, jakie aspekty obejmują szkolenia ppoż Warszawa ma wielu specjalistów organizujących je w bardzo wielu firmach. Możliwe jest też wynajęcie instruktora, który przeszkoli pracowników w ich zakładzie pracy.

Pierwsza pomoc

Wszystko zaczyna się od nauki udzielania pierwszej pomocy. W razie pojawienia się ognia zawsze mogą być poszkodowani, których trzeba będzie bardzo szybko opatrzyć. Ten fragment szkolenia obejmuje między innymi wykonywanie sztucznego oddychania, opatrywanie ran, tamowanie krwotoków i tym podobne. Ważne, by pracownicy bardzo uważnie słuchali instruktora i wykonywali jego polecenia. Od umiejętności udzielania pierwszej pomocy może bowiem zależeć czyjeś życie.

Walka z ogniem

Co prawda samą walkę z pożarem powinni prowadzić przede wszystkim strażacy, to jednak ludzie znajdujący się w budynku również muszą wiedzieć m.in jak używać gaśnicy i gdzie ją znaleźć. Na szkoleniu dowiedzą się także gdzie znajdują się hydranty przeciwpożarowe oraz jak uruchomić ręcznie system tryskaczy, gdyby sterowanie automatyczne zawiodło. Właściciele i zarządcy budynku dowiedzą się natomiast jak przeprowadzić samodzielnie kontrole i sprawdzenie ppoż Warszawa ma mnóstwo przedsiębiorstw, które zajmują się takimi szkoleniami. Na pewno nie będzie więc problemu, by wykonać je w terminie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*