Chodzik rehabilitacyjny – co warto wiedzieć?

Chodzik rehabilitacyjny – co warto wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chodzik rehabilitacyjny – urządzenie przeznaczone do pomocy pacjentom, którzy doznali urazów kończyn dolnych, a także osobom o obniżonej sprawności ruchowej i równowadze. Urządzenie przeznaczone jest do użytku w ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach i klinikach. Ponadto może być używane w domu przez pacjenta, który poddał się leczeniu w szpitalu lub klinice.

Jakie ma zalety?

Główną zaletą chodzika rehabilitacyjnego jest to, że pomaga on utrzymać stabilność i równowagę podczas ruchu, co przyczynia się do poprawy funkcji stawów i mobilności. Chodzik rehabilitacyjny może być używany na każdej powierzchni (podłoga, dywan), co umożliwia wyjście na podwórko czy zrobienie zakupów.

Jakie ma zastosowanie?

Głównym celem stosowania tego urządzenia jest przywrócenie napięcia mięśniowego i poprawa koordynacji ruchów poprzez stymulację odruchów układu nerwowego. Chodziki rehabilitacyjne zapewniają opór dla ruchów podczas chodzenia, co pomaga rozwijać siłę mięśni u pacjentów, których mięśnie zostały osłabione w wyniku urazu lub choroby (na przykład po operacji).

Dobre do ćwiczeń

Ponadto urządzenia te umożliwiają wykonywanie ćwiczeń, które pomagają przywrócić napięcie mięśni w stawach i zmniejszyć ich obrzęk. Chodzik rehabilitacyjny pomaga utrzymać dobrą postawę podczas ruchu, ponieważ zapewnia wsparcie dla obu stóp jednocześnie podczas chodzenia.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to chodziki wypożyczalnia Warszawa, jest miastem, w którym go dostaniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*