Zalety domów drewnianych

Zalety domów drewnianych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy o wybudowaniu sobie drewnianego domu. Konstrukcje mieszkalne z tego materiału są dzisiaj niezwykle modne i niesamowicie urokliwe. Ale posiadają one również inne zalety, które mają związek nie tylko z nowoczesnością czy ciekawym pokrojem. Dlaczego zatem warto zamieszkać w drewnianym domu?

Przyjazny dla środowiska

W dobie obecnej najważniejszą zaletą tego typu konstrukcji jest ekologia. Drewno, to naturalny twór przyjazny dla środowiska. Podczas przygotowywania materiału i stawiania domu powstaje o wiele mniej zanieczyszczeń niż w wypadku cementu czy cegły. Poza tym drewniany dom wytwarza wewnątrz korzystny dla zdrowia mikroklimat. Jeśli do wykonania budynku zostało użyte drewno klejone, to można się spodziewać, że konstrukcja będzie solidna i trwała.

Lekka i oszczędna konstrukcja

Drewniane domy cechuje przede wszystkim lekkość. Nie ma więc potrzeby stawiania solidnych fundamentów. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Poza tym domy budowane z cegieł potrzebują grubej warstwy muru. Natomiast konstrukcje drewniane powstają ze stosunkowo cienkich materiałów, co przekłada się na większą powierzchnię mieszkalną. Materiał drewniany jest znakomitym izolatorem, więc zapewnia bardzo dobrą ochronę termiczną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*