Stal zbrojeniowa – jakie są jej rodzaje?

Stal zbrojeniowa – jakie są jej rodzaje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stal zbrojeniowa jest używana do tworzenia mocniejszych i bardziej wytrzymałych konstrukcji. Może być stosowana w budowie mostów, budynków, tuneli i dróg. Stal zbrojeniowa jest również stosowana w betonie, aby zapewnić wytrzymałość i stabilność. Poniżej przedstawiono niektóre z rodzajów stali zbrojeniowej:

Pręt zbrojeniowy 

Jest to najbardziej rozpowszechniony rodzaj stali zbrojeniowej. Występuje w różnych rozmiarach i wytrzymałościach. Najbardziej powszechnym rozmiarem jest pręt zbrojeniowy o średnicy około 1 cm, który ma wytrzymałość na rozciąganie około 35 000 psi.

Kątowniki

Kątowniki są wykonane z prętów o dużej średnicy połączonych przez spawanie lub łączniki mechaniczne. Kątowniki są dostępne zarówno w wersji pełnej, jak i wydrążonej. Pełne kątowniki są mocniejsze niż puste kątowniki, ale puste kątowniki kosztują mniej, ponieważ zajmują mniej miejsca w wylanym betonie. Ważą one również mniej niż stałe kątowniki o równoważnej wytrzymałości. Kątowniki drążone mogą być używane jako belki T lub inne kształty dla dodatkowego wzmocnienia w płytach lub ścianach. W rzeczywistości, puste sekcje mogą być używane jako elementy same, jeśli są wystarczająco grube (zwykle 5 cm lub więcej).

Siatka 

Sekcje siatkowe to zasadniczo płaskie paski siatki stalowej z otworami między nimi, dzięki czemu mogą one pasować do szalunku bez umieszczania ich bezpośrednio przy samej formie. Gdy beton utwardza się wokół nich, wypełnia otwory.

Jeśli chcesz nabyć takie produkty, to sprawdź stronę: https://www.felmax.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*