Z jakich materiałów warto kupować buty?

Z jakich materiałów warto kupować buty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując buty, nie zawsze zwracamy uwagę na to, z czego zostały wykonane, a to duży błąd. Podczas zakupów obuwia nie warto sugerować się wyłącznie jego wyglądem, gdyż często cena nie jest adekwatna do jakości i kosztów materiałów użytych do produkcji. Z jakich materiałów warto kupować buty?

Oznaczenia materiałów na butach

Informacja o rodzajach tworzyw użytych do produkcji butów powinna się znajdować na grafice umieszczonej na naklejce znajdującej się na zewnątrz buta lub w jego części wewnętrznej. Dzięki znajomości oznaczeń na butach z łatwością wybierzesz te, które posłużą na dłużej. Podaje się oznaczenia materiału wierzchniego, wkładki oraz podeszwy. Romb oznacza tworzywo syntetyczne. Kratka informuje o tekstyliach naturalnych lub syntetycznych. Obrazek przypominający łatkę informuje, że obuwie wykonano ze skóry. Jeśli łatka posiada dodatkowy kształt w jej środku, to znaczy, że mamy do czynienia ze skórą powlekaną.

Najlepszy materiał obuwia

Nie bez powodu obuwie skórzane cieszy się największą popularnością. Takie buty, na przykład botki, kupujemy zwłaszcza na sezon jesienno-zimowy. Skórzane buty kojarzą się z trwałością, ponadczasową elegancją i komfortem użytkowania. Naturalna skóra ma unikalne właściwości. Pozwala skórze oddychać, a jednocześnie zapewnia komfort termiczny. Ponadto skóra jest materiałem elastycznym, wysoko odpornym na rozciąganie, dlatego buty ze skóry dostosowują się do kształtu stopy. Warto wiedzieć, że ten naturalny materiał jest używany do produkcji obuwia od czasów pradawnych. Kupując obuwie, zwłaszcza takie, które mają być noszone intensywniej, warto wybrać buty ze skóry. Lepszym wyborem będą solidne botki skórzane niż te wykonane z materiałów syntetycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*