Z jakich materiałów są dobre dywany?

Z jakich materiałów są dobre dywany?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup dywanu, nie powinniśmy się ograniczać wyłącznie do własnego gustu. Często bowiem produkty najpiękniejsze pod względem wizualnym są niezwykle trudne w czyszczeniu, co u wielu osób wywołuje frustrację. Aby wybrać właściwy dywan, należy się więc kierować nie tylko designem, ale przede wszystkim rodzajem użytego do jego produkcji materiału. Do wyboru mamy włókna syntetyczne oraz naturalne, które posiadają określone właściwości.  

Luksusowe i funkcjonalne – każdy wybierze coś dla siebie

Jeśli chodzi o dywany z włókien naturalnych, to prym wiodą modele wełniane. Niemal każdy sklep z dywanami ma je w swojej ofercie, ponieważ są bardzo miękkie i ciepłe. Idealnie nadają się zwłaszcza do zaciemnionych pomieszczeń, takich jak choćby sypialnia, bo na słońcu mogą szybko wypłowieć. Jeszcze bardziej luksusowymi produktami są dywany z jedwabiu, ale należy podkreślić, że mimo pięknego wyglądu jest to materiał trudny w pielęgnacji i można go łatwo zniszczyć. Dlatego tego typu modele są używane przede wszystkim przez osoby majętne.

Z kolei dywany z włókien sztucznych znacznie częściej wybierane są przez większość społeczeństwa. Są to najczęściej wyroby z poliestru, akrylu lub polipropylenu, np. popularne dywany shaggy. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością i odpornością na zanieczyszczenia czy pleśń, a dodatkowo są banalnie łatwe w czyszczeniu. Warto również dodać, że są uniwersalne, bo znakomicie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach – np. sypialni, jadalni czy pokoju dziecięcym. Można też wybrać produkty z włókna mieszanego, zwłaszcza jeśli zależy nam na połączeniu miękkości z trwałością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*