Jak odstraszyć wrony?

Jak odstraszyć wrony?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób musi mierzyć się z kosztami, jakie generuje ptactwo niszczące elewacje budynków czy okradające drzewa i pola z plonów takich jak czereśnie, wiśnie czy ziarna. Najczęściej są to ptaki – na przykład wrony, gołębie czy wróble. Istnieje proste i bezpieczne rozwiązanie, które może zapewnić Ci spokój. Jeżeli nie wiesz czym odstraszyć wrony, przeczytaj ten artykuł do końca – poznasz sposoby, które nie zrobią krzywdy ptakom i ochronią Twoją własność.

Czym odstraszyć wrony?

Istnieje rozwiązanie przyjazne zarówno dla Twojego interesu, jak i dla ptaków. Wrony to ptaki, których naturalnymi wrogami są większe drapieżniki latające. Zwierzęta te porozumiewają się między sobą, stosując określone sygnały głosowe. Drapieżne ptaki wydają odgłosy, które dla ich potencjalnych ofiar są jednoznacznym sygnałem mówiącym o tym, aby uciekać z danego obszaru – miejsca zagrożenia.

Skutecznym rozwiązaniem wykorzystującym taką sytuację w celu ograniczenia szkód może być elektroniczny odstraszacz ptaków. Przykładowe urządzenie to produkt od firmy Viano, który emituje odgłosy drapieżnych ptaków w odpowiednio zaprogramowanej sekwencji. Najlepiej sprawdza się połączenie dwóch programów – jeden zapewnia powtarzanie sygnału co określoną ilość czasu (od 1 minuty do 120 minut), natomiast drugi wyzwala dźwięk w reakcji na zarejestrowany ruch w promieniu 360°. To odstraszacz wron, gołębi i wróbli o bardzo wysokiej skuteczności.

Elektroniczny odstraszacz wron

Warto zaznaczyć, że oferowane urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo dobrze przemyślanym projektem. Ciekawym rozwiązaniem jest również solarny odstraszacz ptaków – można z niego korzystać zarówno w pobliżu łatwego dostępu do sieci elektrycznej, jak i z dala od źródeł elektryczności. Do odstraszacza zamocowany jest panel solarny, który zapewnia zasilanie przez cały okres pracy. Sprzęt został wyposażony w bardzo oszczędny układ elektroniczny oraz w czujnik zmierzchu – po zachodzie słońca systemy rozpoznawania ruchu i stała sekwencja czasowej emisji dźwięków zostaje przerwana do momentu wschodu (zdecydowana większość ptaków wyrządzających szkody na polach funkcjonuje do zachodu słońca). Kolejnym proponowanym rozwiązaniem jest nowoczesny i humanitarny “strach na wróble”: odstraszacz ptaków firmy Viano, który oprócz wymienionych funkcji zapewnia wodoodporność oraz bardzo długi okres bezawaryjnej pracy. 

Wrony, wróble i gołębie to stworzenia, które często powodują kosztowne straty na budynkach i wśród upraw. Skorzystaj z elektronicznego odstraszacza ptaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*