Z jakich elementów składa się klimatyzacja samochodowa?

Z jakich elementów składa się klimatyzacja samochodowa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja to instalacja, która pozwala utrzymać we wnętrzu samochodu odpowiednią temperaturę. Większość nowych modeli aut jest w nią wyposażona, ponieważ wielu kierowców nie wyobraża sobie podróżowania bez niej. Klimatyzacja jest złożonym systemem, na który składa się kilka istotnych elementów, a każdy z nich pełni w niej inną funkcję.

W jaki sposób zbudowana jest klimatyzacja w samochodzie?

Jednym z głównych elementów każdej samochodowej klimatyzacji jest kompresor. Jest to swego rodzaju pompa, dzięki której czynnik klimatyzacji krąży po całym układzie. Kolejną częścią jest kondensator nazywany również skraplaczem. Ma on za zadanie odprowadzać ciepło z czynnika i schładzać go. Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ pierwiastek, który wydostaje się z kondensatora ma bardzo wysoką temperaturę i musi ona zostać uregulowana do odpowiedniego poziomu. Skraplacz najczęściej montowany jest w pobliżu chłodnicy.

Jednym z kluczowych elementów całej klimatyzacji jest osuszacz, który służy do odprowadzania wilgoci, jaka znajduje się w czynniku oraz oleju sprężarki. Dzięki temu chroni cały układ przed negatywnym wpływem pary, która może powodować korozję.

Ostatnim elementem jest natomiast parownik, który usuwa ciepło z powietrza przenikającego z kabiny do układu. Zachodzi w nim także proces osuszania i zmiany stanu czynnika z płynnego w gazowy. Do tego, aby system funkcjonował tak jak należy konieczna jest jego regularna konserwacja. Wszystkie części do klimatyzacji znaleźć można na stronie https://shop.acauto.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*