Wyprawka dla dziecka – co trzeba kupić

Wyprawka dla dziecka – co trzeba kupić
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie ubranka dla dziecka
Wybór odpowiednich ubranek dla dziecka uzależniony jest przede wszystkim od tego, w jakim miesiącu będzie rodził się maluch. Bez względu jednak na to, czy noworodek przyjdzie na świat latem, czy zimą, najważniejszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest rodzaj materiałów, których użyto do produkcji ubranek. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup ubranek wykonanych z czystej bawełny. Bawełna to naturalny materiał, który pozwala skórze dziecka oddychać.

Kompletując wyprawkę dla malucha, powinno się przede wszystkim kupić kilka kompletów bodziaków, które są niezwykle praktyczne. Malucha ubranego w takie ubranko łatwo przebrać lub przewinąć. Do spania najlepiej wybierać śpiochy lub pajacyki. Warto zaopatrzyć się w kilka sztuk tych produktów. Nie należy także zapominać o kaftanikach, a także takich elementach garderoby jak skarpetki, opaski czy czapeczki.

Jakie kosmetyki i akcesoria

Lista kosmetyków i akcesoriów, które stanowią wyprawkę dla dziecka, jest naprawdę długa. W związku z tym, że nie da się od razu kupić wszystkiego, na początku najlepiej wybierać jedynie najpotrzebniejsze produkty. Poszukując produktów do wyprawki, warto odwiedzić specjalistyczny sklep dla kobiet w ciąży. W sklepie tym znaleźć można zarówno artykuły higieniczne, jak i te służące do karmienia. Kompletując wyprawkę dla noworodka, trzeba więc przede wszystkim pamiętać o zakupie pieluch, chusteczek nawilżanych, miękkiej szczotki do włosów, kremu na odparzenia, hipoalergicznego proszku do prania, czy też płynu do kąpieli.

Jeśli chodzi o akcesoria, to warto zaopatrzyć się w rożek do karmienia, butelkę, wanienkę do kąpieli, przewijak, czy smoczek. Jeśli przyszła mama planuje ściąganie i przechowywanie pokarmu, konieczny może być także zakup laktatora. Przydatny będzie również nowoczesny termometr, który umożliwi zarówno sprawdzanie temperatury ciała dziecka, jak i temperatury wody do kąpieli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*