Wymiana pomnika na grobie bliskich – co umieścić na nowej płycie?

Wymiana pomnika na grobie bliskich – co umieścić na nowej płycie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana pomnika na grobie bliskich to często niezbędna konieczność. Każda rzecz po latach zużywa się, zwłaszcza narażony na działanie czynników atmosferycznych nagrobek. W trakcie zamiany warto się zastanowić, jakie elementy umieścić na nowej płycie, by miejsce wiecznego spoczynku naszych najbliższych wyglądało estetycznie i elegancko.

Fotoceramika – zdjęcie na grób 

Płyty nagrobne zazwyczaj mają to do siebie, że marnieją wraz z upływem czasu. Nic w tym dziwnego. Lejący deszcz, sypiący śnieg, padający grad i inne zjawiska pogodowe negatywnie wpływają na ich wygląd, nawet pomimo stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego powodu wynika przymus zastąpienia ich nowymi wersjami.

Podczas wymiany nagrobka można pomyśleć o dodaniu akcentów, które z jednej strony wyróżnią grób spośród setek podobnych do niego, a z drugiej nadadzą mu szczególny charakter pozwalający na nawiązanie niemal fizycznej więzi z utraconym członkiem rodziny. Mowa tutaj o portrecie zmarłej osoby na płycie. Idealnym wyborem będzie fotoporcelana. To nowoczesny dodatek na pomnik, wykonywany w najróżniejszych kształtach czy odmianach. Stanowi elegancką ozdobę o wysokiej wartości sentymentalnej. W końcu miło jest jeszcze raz zobaczyć twarz najbliższej osoby i powrócić pamięcią do czasów, gdy jeszcze była wśród nas. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*