W jakich przypadkach możemy uzyskać odszkodowanie?

W jakich przypadkach możemy uzyskać odszkodowanie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odszkodowania mogą należeć się nam w bardzo różnych sytuacjach. Najczęściej mowa jest o wypadkach komunikacyjnych, czyli zdarzeniach drogowych z udziałem naszego samochodu. Oczywiście jeżeli zostaniemy potrąceni przez auto jadąc rowerem bądź idąc pieszo, również możemy uzyskać rekompensatę finansową. To jednak nie wszystko, ponieważ zakres i wielkość odszkodowań w dzisiejszych czasach jest bardzo duża. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj polis wykupiliśmy oraz przed czym one nas chronią.

Wypadki komunikacyjne

Jeżeli zdarzyła nam się stłuczka samochodowa, a sprawcą jest inny kierowca, możemy uzyskać odszkodowanie z jego polisy OC (od odpowiedzialności cywilnej). Nawet jeżeli jest to nasza wina, jednak wcześniej wykupiliśmy polisę Autocasco (AC), to również możemy naprawić auto z odszkodowania. W przypadku potrącenia przez auto w czasie jazdy rowerem bądź spaceru, także możemy uzyskać środki na leczenie i rehabilitację z OC sprawcy. Jest to uniwersalna zasada, która zawsze tyczy się wszelkich zdarzeń drogowych z udziałem kierowcy samochodu, gdzie jesteśmy poszkodowanymi.

Pożar lub zalanie mieszkania

Jeżeli ubezpieczymy mieszkanie, to w razie jakiejś niespodziewanej i niezawinionej przez nas sytuacji możemy uzyskać bardzo dużą rekompensatę finansową. Często w pożarze tracimy cały swój dobytek życiowy i tylko dzięki odszkodowaniu możemy żyć dalej normalnie. Na stronie https://euroexpert.szczecin.pl/odszkodowanie/ można sprawdzić dodatkowe okoliczności, w których możliwe jest uzyskanie rekompensaty odszkodowawczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*