Uprawa roślin o każdej porze roku – co może się przydać?

Uprawa roślin o każdej porze roku – co może się przydać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny ogród to świetne rozwiązanie, aby mieć m.in. warzywa na wyciągnięcie ręki, a także doskonały sposób na relaks. Dodatkowo satysfakcja płynąca z obserwowania rezultatów naszej pracy jest wspaniałym wynagrodzeniem za włożony w uprawę wysiłek. Jednakże sezon ogrodowy nie trwa wiecznie. W takim przypadku warto pomyśleć o hodowli indoor, czyli w domu pod sztucznym oświetleniem.

Aby rozpocząć przygodę z uprawą roślin w domu będzie nam potrzebne paru rzeczy. Jednym z podstawowych akcesoriów, które przydadzą nam się podczas hodowli indoor, będzie namiot uprawowy, czyli popularny growbox. Jednym z najważniejszych elementów domowej hodowli jest także oświetlenie. Do namiotu doskonale sprawdzi się oświetlenie asymilacyjne HPS i MH, zapewniając uprawie odpowiedni poziom światła na czas wzrostu i kwitnięcia.

Równie ważną kwestią jest odpowiednia wentylacja. W namiotach do uprawy roślin zastosować możemy różne rodzaje wiatraków – od mieszających po wentylatory wprowadzające powietrze do naszego namiotu. Jeśli mamy zamiar hodować w domu rośliny wytwarzające intensywny zapach, możemy zainwestować w filtr węglowy lub tabletki neutralizujące zapachy. Dzięki temu unikniemy niechcianego zapachu roznoszącego się po pomieszczeniach.

Namioty uprawowe – wymarzony ogród w domu

Dzięki powyżej wymienionym akcesoriom stworzymy roślinom warunki, które będą sprzyjały ich rozwojowi, a my będziemy mogli cieszyć się naszym domowym ogrodem przez cały rok. Dzięki uprawie indoor jesteśmy również w stanie kontrolować warunki, w jakich odbywa się rozwój roślin. W przeciwieństwie do uprawy pod gołym niebem nie będziemy zmagać się z problemami suszy czy zbytniej wilgoci wywołanej przez intensywne opady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*