Technologie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie

Technologie wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój technologii sprawia, że prace budowlane przebiegają szybciej i sprawniej, zachowując przy tym wysoką jakość wykonania i doskonałe parametry techniczne. Jednym z przykładów są bloczki betonowe, które skutecznie zastąpiły tradycyjne ławy fundamentowe. Rozwiązanie to w znaczny sposób skraca czas wykonania fundamentów, jak i samego wznoszenia budynku.

Ekonomicznie i ekologicznie

Wielu inwestorów zamiast tradycyjnej wylewki stosuje betonowe płyty, w których znajdują się przyłącza niezbędnych instalacji oraz ogrzewanie podłogowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również rekuperatory ciepła, stosowane jednocześnie z wentylacją mechaniczną. Narzędzie to umożliwia odzyskanie ciepła ze „zużytego” powietrza, które automatycznie zostaje wykorzystane do ogrzania domu.

W rzeczywistości oznacza to, że do pomieszczeń mieszkalno-użytkowych dostarczane jest świeże powietrze, bez konieczności wietrzenia budynku. Efektem zastosowania wspomnianego rozwiązania są niższe rachunki za ogrzewanie. Należy jednak pamiętać, że rekuperacja zapewnia pożądane efekty wyłącznie wtedy, gdy cała instalacja jest prawidłowo zaizolowana.

Hydroizolacje fundamentów

Fundamenty, podobnie jak ściany piwnic, narażone są na stałe działanie wód gruntowych, które mogą przyczynić się do uszkodzenia całej konstrukcji, a także spowodować zawilgocenie budynku. Chcąc uniknąć niepotrzebnych problemów, wielu inwestorów decyduje się na zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji fundamentów i piwnicy, zapobiegając w ten sposób wnikaniu wilgoci w głąb budynku.

Przykładem mogą być tutaj hydroizolacje Bielsko-Biała, wykonywane przede wszystkim za pomocą hybrydowych, poliuretanowo-bitumicznych membran, które zapobiegają przedostawaniu się wód gruntowych do fundamentów, chroniąc i zabezpieczając jednocześnie konstrukcję budynku. O ważnej roli tej metody można dowiedzieć się na http://kaiser-one.pl/hydroizolacje-opole/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*