Remont pokoju nastolatka – czym pamiętać?

Remont pokoju nastolatka – czym pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny, gustownie wystylizowany pokój to marzenie każdego z nas. Dlatego też tworząc takie pomieszczenie, należy pamiętać, aby było ono jak najbardziej przystosowane do gustu osoby, która będzie tam mieszkać, ale także jej wieku. Remontując miejce dla nastolatka, warto postawić na meble młodzieżowe, ciekawe plakaty oraz inne rozwiązania, które na ogół nie sprawdzą się w pokoju dla dorosłych. O czym należy pamiętać? Oto kilka wskazówek!

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Podstawą udanego remontu jest dobranie odpowiedniego koloru ścian. Już na tym etapie warto uwzględnić opinię nastolatka i jego wizję na przestrzeń. Wielu dorosłych stawia obecnie na odcienie bieli i beżu. Nie oznacza to jednak, że takie barwy będą odpowiadać osobie w wieku kilkunastu lat. Być może zdecyduje się ona postawić na intensywny fiolet lub inny niestandardowy kolor. Niezależnie jednak dla kogo tworzymy pokój, warto postawić na wygodne łóżko. Ciekawe propozycje w różnych odcieniach można znaleźć tutaj: https://mebleikar.pl/pl/c/Lozka-Tapicerowane/298. Jest to bowiem jedno z tych elementów, którego nie może zabraknąć w dobrze zaprojektowanym pokoju.

W takim pokoju powinny także pojawić się elementy związane z jego zainteresowaniami, np. plakaty, obrazy, figurki. Niejednokrotnie może to być także sprzęt muzyczny czy sportowy. W tym wieku kształtuje się osobowość człowieka, dlatego też warto pozwolić mu wprowadzić do swojego pokoju takie przedmioty, nawet jeśli są one całkowicie niezgodne z naszą koncepcją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*