Przedłużanie rzęs – czym jest metoda 1 do 1?

Przedłużanie rzęs – czym jest metoda 1 do 1?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedłużanie  rzęs metodą 1 do 1 stanowi obecnie najpopularniejszy zabieg stylizacji i przedłużania rzęs. Technika zabiegu jest teoretycznie bardzo prosta, choć w rzeczywistości wymaga ogromnej precyzji. Do jednej rzęsy naturalnej przyczepiana jest jedna rzęsa syntetyczna, stąd nazwa metody. W ten sposób pozyskujemy rzęsy dłuższe, ciemniejsze i gęstsze. Sztuczne elementy wybierane są indywidualnie do każdej osoby. W ten sposób można pozyskać różne efekty: podkręcenia, optycznego powiększenia oka czy wydłużenia kącika. Stylistka przeprowadza zabieg, zaczynając od doklejania syntetycznych rzęs do wszystkich dorosłych, a następnie do pozostałych. Materiał przeznaczony na wykonanie rzęs doklejanych może być syntetyczny, wówczas są to włókna poliestrowe lub naturalny z włosia norki syberyjskiej.

Czy to jest bezpieczne?

Wszystko zależy oczywiście od renomy salonu, w którym zabieg jest przeprowadzany oraz umiejętności kosmetyczki lub stylistki. Do tego dochodzi materiał przeznaczony na wykonanie sztucznych rzęs, ilość preparatu stosowana do przyklejenia oraz pielęgnacji po zabiegu. Podkreślić należy, że zabieg nie ma żadnego wpływu na wypadanie naturalnych rzęs.

To jak często należy powtarzać zabieg, zależy od wypadania rzęs naturalnych. Doklejanie rzęs metodą 1 do 1 można wykonywać tylko na rzęsach dorosłych, więc dopuszczalna częstotliwość to mniej więcej co 3-4 tygodnie. Jeśli chcemy się nauczyć przeprowadzać doklejanie lub poznać inne metody stylizacji rzęs, to oferty znajdziemy tutaj: https://stylstudio.eu/kurs-lifting-laminowanie-rzes/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*