Podstawy jazdy na deskorolce – od czego zacząć ?

Podstawy jazdy na deskorolce – od czego zacząć ?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy uczyłeś się kiedyś jeździć na deskorolce? Każdy, kto próbował swoich sił w tym osobliwym sporcie, może z czystym sumieniem przyznać, że początki nigdy nie są proste. Osoba, która zaczyna naukę jazdy na deskorolce z reguły ma problemy nawet z utrzymaniem równowagi. Aby jednak początki były nieco łatwiejsze, warto dowiedzieć się co nieco na temat teoretycznych podstaw jazdy na deskorolce.

Wielu doświadczonych deskorolkarzy podkreśla wagę oswojenia się z używanym przez siebie sprzętem. W tym celu można spróbować na przykład poruszania się przy ścianie, murze lub barierce o sporej długości. Jest to skuteczny i sprawdzony sposób na prowizoryczną asekurację. Warto także pamiętać w tym momencie o pełnym komplecie ochraniaczy oraz o odpowiednim kasku.

Kiedy jednak oswoisz się już wystarczająco ze swoim sprzętem, warto spróbować całkowicie samodzielnej jazdy. Aby to się udało, należy popracować nieco nad postawą. Przede wszystkim powinno się unikać jazdy na prostych nogach. Prawidłowa postawa opiera się na lekkim zgięciu kolan oraz delikatnym 'wypięciu’ pośladków. Dzięki przyjęciu takiej sylwetki jazda będzie bezpieczniejsza, a Ty będziesz miał większą kontrolę nad sytuacją.
Warto także poświęcić dużą uwagę nauce skręcania. Na początku będziesz robił to poprzez uniesienie przodu deskorolki oraz kierowanie go dokładnie w miejsce, w które pragniesz skręcić. Niemniej jednak im lepiej będziesz jeździł, tym łatwiej i naturalniej będzie Ci przychodziło pokonywanie zakrętów.

Dopiero po opanowaniu wszystkich tych podstawowych elementów można brać się za wykonywanie jakichkolwiek tricków. Niemniej jednak, gdybyś chciał opanować jakikolwiek z nich, warto zacząć od tak zwanego manuala, czyli podniesienia przednich kółek w trakcie jazdy.

Nauka jazdy na deskorolce nie jest zbyt prosta. Polecaną deską dla początkujących jest longboard fish, który idealnie nadaje się do przemieszczania po mieście.

Aby opanować wykonywanie nawet prostych ruchów, z reguł należy poświęcić dobre parę tygodni. Pamiętaj jednak, że trening czyni mistrza. Odpowiednia praktyka i wytrwałość w działaniu z pewnością zapewnią Ci sukces. Powodzenia!

Jeśli szukasz idealnej deskorolki Poznań to miasto, w którym znajdziesz dużo sklepów stacjonarnych oraz internetowych, np. https://fishskateboards.com/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*